כוכבי מהבידוד: תקפידו על הכללים

הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי החליט לרשום הערה פיקודית למפקד יחידת ''מיטב'', קצין בדרגת אלוף משנה, לאחר שחיילים ישבו צמוד זה לזה בלשכת הגיוס בתל השומר, בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות.

בתמונה שהופצה ברשת החברתית נראים עשרות ואולי מאות חיילים יושבים יחד באותו אולם. בעקבות זאת נערך תחקיר בראשות ראש אגף כוח האדם אלוף מוטי אלמוז ולאחריו תחקיר סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר.

הרמטכ"ל קיבל את מסקנות התחקיר, אמר כי מדובר באירוע חמור ודרש לחדד את פקודות צה''ל והנחיות משרד הבריאות בפני מפקדי צה''ל בכל הדרגות. רא''ל כוכבי קיבל את המלצת סגן הרמטכ"ל לרשום הערה פיקודית למפקד ''מיטב''.

בנוסף, ראש אגף כוח האדם החליט להעמיד לדין משמעתי את מפקד הכיתה שהיה אחראי להתקהלות האסורה, והוא נידון ל-28 ימי ריתוק ביחידתו.

אתמול נכנס הרמטכ"ל לבידוד לאחר שהתברר כי בא במגע עם קצין חולה קורונה. "נפגשתי עם קצין שהסתבר שחולה בקורונה אני מרגיש מצוין, אבל על הכללים צריך להקפיד", סיפר כוכבי.

בסרטון למפקדים ולחיילים ביקש הרמטכ''ל: "תקפידו על הכללים. רוב היחידות עושות את זה מצוין, לא כולן. במקום שלא - צריך להדק את הנהלים. זה מסוכן. זה מסוכן לבריאות שלכם וזה מסוכן לכשירות היחידות".

הרמטכ"ל ציין את פעילות צה"ל במסגרת ההתמודדות עם המשבר ואמר, "צה"ל יוזם, צה"ל מחדש וצה"ל מביא פתרונות. זה צה"ל. אני גאה בכם מאוד".

בהמשך ציין הרמטכ"ל כי מהבידוד ימשיך לפקד ולפקח על הפעילות בכלל הגזרות ועל המאמצים שצה"ל מקיים כדי לסייע למאמץ הלאומי, "בכל מקום שאפשר להרחיב את המאמצים האלו - נרחיב אותם. גם מכאן אני אמשיך לתת לכם פקודות והנחיות.