נתניהו אימץ את יוזמת בנט
הבאים מחו"ל יישלחו למלוניות קורונה

כל מי שייכנס לישראל מחו''ל יועבר לבידוד במלוניות או במתקנים אחרים שיוסבו לכך. ראש הממשלה הורה גם לבצע להם בדיקות קורונה.

ערוץ 7 , ז' בניסן תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את משרד הביטחון להעביר את כל הבאים לישראל מחו״ל לבידוד ב"מלוניות קורונה" או במתקנים אחרים שיוסבו לכך, תחת השגחה.

עוד קבע ראש הממשלה כי ככל שמשרד הביטחון יצליח לספק ערכות בדיקה יש לבצע בדיקות קורונה לכלל השבים מחו״ל. נתניהו הנחה את משרד האוצר להקצות תקציב מיידי לביצוע ההחלטה.

נציין כי שר הביטחון נפתלי בנט הציע כבר לפני ימים אחדים להעביר את כל הבאים מחו''ל למלונות הקורונה אולם נתניהו דחה את ההצעה וסירב לאמץ אותה עד עתה.

שר הבריאות ליצמן מסר: "לאור הנתונים שחלק מהנכנסים לחו”ל לא מקפידים ללכת לבידוד - החלטנו להעביר פיזית את הנכנסים לארץ, מנתב"ג ישירות למתקני בידוד שיופעלו בידי משרד הביטחון. זו הדרך הנכונה לעצור את ההידבקות האפשרית והרחבת הסכנה".

בתוך כך, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הבהיר במליאת הכנסת כי לחיילי צה"ל שנפרשו ברחובות אין סמכויות אכיפה: "נאלצנו גם לבקש סיוע מצה"ל כדי להגביר את הנוכחות ואת ההרתעה בשטחים הציבוריים במדינת ישראל. חשוב לי לחדד שחיילי צה"ל שהתחלתם לראות מאז אתמול ברחובות לא קיבלו סמכויות של שוטר. הם לא מבצעים אכיפה והם לא בממשק עם האזרחים, התפקיד שלהם הוא בעיקר של נוכחות והרתעה".

בנוגע לתחלואה הגבוהה במגזר החרדי אמר ארדן: "יש מגזרים עם מאפיינים ייחודיים, אני לא חושב שהתקופה הזו היא תקופה שאנחנו צריכים לצאת בהאשמות. לכל מגזר במדינה יש את המאפיינים הייחודיים שלו שאנחנו צריכים לכבד אותם ולנסות ולהתאים את הפעילות הממשלתית. כשאנחנו מדברים על ציבור דתי בעיקר חרדי, אז כן המאפיינים הקהילתיים הם חזקים יותר בין אם זה בבתי הכנסת או בסעודות החג וכמובן גם הצפיפות היא רבה.

"התחלואה הגבוהה בחלק מהישובים הדתיים בטח הישובים החרדיים חייבה אותנו לאכיפה מוגברת ביממות האחרונות וזה מה שקורה. האכיפה היום היא בהיקף חסר תקדים ואם תהיה החלטה על סגר אנחנו יודעים לבצע אותה בזמן מיידי. אם אנחנו מחליטים החלטה כזו צריך כמובן שצה"ל בהיקף נרחב יהיה ערוך לספק פנימה אל תוך הבתים צרכים של מזון, תרופות וכמובן גם להכין רשימות של אלפי אנשים שהם בעלי מקצועות חיוניים".

אתמול הזהיר ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, מהטלת סגר כולל על העיר שבה מתגוררים למעלה מ-700 חולי קורונה.

"אי אפשר לבנות כלא חדש. כלא בני ברק. המציאות לא תאפשר", טען רובינשטיין. לדבריו, "התושבים לא יעמדו בזה וההמלצה הזו רק תיצור אפקט הפוך. אסור להפוך את בני ברק לגטו, הסגר לא ירפא את המחלה".

כזכור, ראש העירייה מינה השבוע את אלוף (מיל') רוני נומה לעמוד בראש מטה המאבק בקורונה בבני ברק, ובמקביל נפתח מתחם ה"דרייב אין" לבדיקות קורונה המוניות.