ברוקלין
ברוקלין צילום: איסטוק

הקטסטרופה הבריאותית מכה בברוקלין ושירותי הבריאות מתמהמהים לספק סיוע.

בראיון לערוץ 7 מספר תושב חרדי מברוקלין כיצד הוא מפציר מידי יום בשירותי הבריאות המקומיים לשלוח בדיקות למשפחתו המורחבת שלקתה בכל התסמינים אך הבדיקות לא מגיעות.

"אבא שלי שוכב במיטה עם כאבי גב עצומים, ויש לו עוד תסמינים כמו כאבי ראש ושיעולים, מה שמזכיר שפעת חזקה מאד, או במילים פשוטות, קורונה - אנחנו מתקשרים שוב ושוב לשירותי הרפואה המקומיים, לטלפונים הייעודיים, מתחננים שישלחו בדיקות - אך הם לא שולחים".

"אחי וגיסתי, הם ובני משפחתם, אחותי ומשפחתה, כולם מפתחים סימפטומים, מי יותר ומי פחות, מתקשרים שוב ושוב לטלפונים הייעודיים, מבטיחים שיבואו עם בדיקות אבל חולפים הימים ואף אחד לא מגיע. זו פרצופה של מערכת הבריאות בארצות הברית".

קראון הייטס: בכל בית יש נדבק אחד לפחות

עוד סיפר כי אחד מאחיו עובד בשירותי החירום החרדיים ומספק אוכל לבתים פרטיים שדייריהם לא יכולים לצאת מהבית משום שהם נמצאים בבידוד וזקוקים למזון.

"במסגרת עבודתו הוא שם את ילדיו ברכב - מה שמותר כאן על פי החוק - אולם המשטרה עיכבה אותו לחקירה לאחר שנחשד כי לקח ילדים ברכב ציבורי.

"התקשורת כבר החלה לסקר את המקרה של חרדים המפרים את הנחיות החוק ומוציאים ילדים ללמידה בחוץ. אולם הוא הסביר כי מדובר בטעות משום שאלו ילדיו. במשטרה התנצלו ושחררו אותו. למחרת הייתה התנצלות בעיתון".