עיריית רמת גן: נעתור לבג"ץ אם לא יוטל סגר בבני ברק

עיריית רמת גן מאיימת כי אם לא תחליט הממשלה על סגר מיידי בעיר השכנה, תוגש לבג"ץ עתירה בדרישה לכפות את הסגירה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בניסן תש"פ

עיריית רמת גן: נעתור לבג"ץ אם לא יוטל סגר בבני ברק-ערוץ 7
כרמל שאמה הכהן
Photo by Yoav Ari Dudkevitch / FLASH90

עורך הדין גיא אופיר, פנה בשם עיריית רמת גן לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון נפתלי בנט, שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב והודיע כי העירייה מתכוונת לעתור לבג"ץ בדרישה שיוטל סגר כללי על העיר בני ברק.

אופיר מציין כי לפני יומיים פנה אל מזכירות הממשלה ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ודרש להטיל בידוד על העיר בני ברק, אך לא נענה.

"עד עתה, מכתב בהול זה, נותר כ"קול קורא במדבר", וזאת למרות שמרחפת סכנת מוות על תושבי רמת גן, ודרישתו של ראש העיר נגעה להצלת נפשות רבות. ויודגש: ביממה וחצי שחלפה ממועד שליחת מכתבו של ראש העיר, הנתונים שפורסמו ע"י משרד הבריאות מלמדים על המשך המגמה המדאיגה של עלייה חריגה בתחלואה ברמת גן, ועלייה חריגה מאוד בתחלואה בבני ברק, אשר הינה העיר עם אחוזי התחלואה הגבוהים ביותר בישראל", כתב עורך דין אופיר.

הוא הוסיף, "לאור זאת, דעו, כי מרשתי הורתה לי ללא כל דיחוי לעתור לבג"ץ מחר בבוקר, בעתירה בהולה להורות לכם, מכובדיי, להפעיל כל סמכויות הנתונות לכם לפי דין, ובפרט לפי תקנות לשעת חירום, ובסעיף 20 לפקודת בריאות העם שמסמיך אתכם, ואף מחייב אתכם בנסיבות אלו, להטיל בידוד מיידי של העיר בני ברק".

במכתב צויין כי אם לא יתקבל מענה עד לשעה 22:00 ותינתן הוראת בידוד, לא יהיה מנוס מהגשת עתירה דחופה לבג"ץ בנושא.