בני גנץ: לא אלכלך על בוגי ויאיר למרות מה שאני יודע

יו"ר כחול לבן הסביר מדוע בחר להקים ממשלת אחדות, "אין אופציה לממשלת מיעוט; לא הייתי מוכן להעמיד את החברה בישראל לבחירות רביעיות"

ערוץ 7 , ח' בניסן תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר כחול לבן בני גנץ הסביר בקבוצת וואטסאפ של חברים קרובים מדוע בחר להיכנס לממשלת אחדות עם בנימין נתניהו, למרות שידע שחלק לא מבוטל מתומכיו מאוכזבים מכך.

''יש לי תחושה שאתם כועסים ומאוכזבים ממני... אני מבקש להסביר", כתב גנץ בהודעה שנחשפה בחדשות 12.

"לא הייתה אופציה לממשלת מיעוט; לא הייתי מוכן להעמיד את החברה בישראל לבחירות רביעיות; וקיפאון פוליטי היה משאיר את נתניהו לבד בממשלה", נימק גנץ. "רוב תומכי כחול לבן חשבו שצריך להיכנס, ובלבד שנשמור על תיק המשפטים".

גנץ מתח ביקורת על שותפיו לשעבר בכחול לבן, יאיר לפיד ומשה יעלון. "אני יודע שהם חתמו, ומאחורי גבי, על פרישה משותפת מספר ימים לפני כן. עד רבע שעה לפני ההצבעה עוד הצעתי להם שיתחייבו ללכת איתי לכל אופציה - ולכן תפקיד היו"ר יהיה אצלי כדי להגעה לפתרון, וכי אני רוצה שמאיר כהן יהיה יו"ר".

"אני מבין ללב מאוכזביי, אבל תסריט המציאות, שהוא מאתגר יותר מ'בית הקלפים', חייב אותי לפעול", הוסיף יו"ר כחול לבן. "ואם זהו סופי הפוליטי אבל אשרת את מדינת ישראל – אז עשיתי משהו".

לסיכום כתב גנץ: ''עת צרה היא לישראל (ולעולם) ואני לא מוכן לעמוד מנגד ולעסוק בסיפור של אתמול. יאיר ובוגי - אנשים ראויים שהיוו משקולת מצערת הן למנהיגות שלי ובעיקר לחופש התמרון הפוליטי שתמיד נדרש ובעת הזו נדרש שבעתיים. אני לא אלכלך עליהם ואשמור על ממלכתיות מולם למרות מה שאני יודע''.