מי מאיים על הרופא המפורסם בארה"ב?

ד"ר אנתוני פאוצ'י, שעמד לצידו של הנשיא טראמפ בתדרוך לעיתונאים והתפרסם לאחר שנהג לתקן אותו, קיבל איומים על חייו ואבטחה צמודה.

תגיות: ארה"ב
ניסן צור - ערוץ 7 , ח' בניסן תש"פ

מי מאיים על הרופא המפורסם בארה"ב?-ערוץ 7
Donald Trump
Reuters

איומים על חייו של הרופא המפורסם ביותר בארה"ב. ד"ר אנתוני פאוצ'י, מנהל המכון האמריקאי לאלרגיות ומחלות זיהומיות.

פאוצ'י הפך לדמות הרפואית הבכירה והמוכרת ביותר בארה"ב לאחר שהופיע לצידו של הנשיא טראמפ כמעט בכל תדרוך לעיתונאים בנושא נגיף הקורונה. בימים האחרונים נזקק לאבטחה צמודה לאחר שספג איומים רבים על חייו.

גורמי ביטחון בארה"ב אישרו כי האבטחה הוצמדה לד"ר פאוצ'י, כולל בביתו הפרטי 24 שעות ביממה, לאחר שבתקופה האחרונה איימו גורמים שונים על חייו.

על פי דיווחים שונים האיומים הגיעו מאנשי ימין קיצוני שלא אהבו את העובדה כי פאוצ'י נהג לתקן את הנשיא טראמפ פעמים רבות במהלך התדרוכים הפומביים, כאשר באחד התדרוכים הוא אף נראה שם את ידיו על פניו במבוכה לאחר דברי הנשיא.

בעקבות הופעותיו הרבות בתקשורת ומנהגו לתקן את הנשיא או להתנגד לדבריו, הפך פאוצ'י לדמות נערצת עבור רבים מיריבי הנשיא שראו בו "דובר אמת, בניגוד לנשיא", אולם באותה עת ספג איומים מצד אנשי ימין קיצוני שלא אהבו את התנהגותו.

פאוצ'י עצמו נשאל במסיבת עיתונאים האם אכן הוצמדה לו אבטחה אישית בעקבות האיומים, וענה כי "אינני יכול לדבר על כך".

עם זאת, הנשיא טראמפ עצמו ענה ואמר כי "ד"ר פאוצ'י אינו זקוק לאבטחה כי כולם אוהבים אותו. חוץ מזה, הם יהיו בצרות גדולות אם הם יתקפו אותו".

טסיה וויליאמס, דוברת מחלקת הבריאות בממשל האמריקאי, אישרה כי השרות החשאי הצמיד שמירה הדוקה על בכירים במחלקת הרפואה, אולם סירבה לנקוט בשמו של פאוצ'י.