מודל החסד בבנימין: קהילה תומכת

לצד המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה ביישובים במועצת בנימין פועלים כדי להושיט סיוע למשפחות שנקלעו למצוקה כלכלית כתוצאה מהמשבר.

מיזם "בבנימין חזקים יחד" יצא לדרך בתחילת השבוע והוא פונה לתושבי המועצה בבקשה לעזור לשכניהם. במסגרת פרויקט ההתרמה שנעשה בשיתוף פעולה עם הנהגות ורבני הישובים, כל ישוב מתרים עבור המשפחות שלו. התורם יוכל לבחור אם רצונו בכך, לייעד את התרומה לישוב בו הוא גר.

עד כה נאספו למעלה מ-330 אלף שקלים כאשר במועצה שואפים להגיע ליעד של חצי מיליון שקלים עד תחילת השבוע הבא כדי שהמשפחות יקבלו את הסכום לפני ערב החג.

ראש המועצה ישראל גנץ מסביר: "אנחנו פוגשים משפחות נורמטיביות רבות שמשבר הקורונה הביא עליהן באחת מכה כלכלית משמעותית. בחלק גדול מהן שני בני הזוג לא מביאים משכורות בסוף החודש הביתה. אלו יכולים להיות השכנים שלנו מהדלת ממול, שמתמודדים עם הקושי ואנחנו אפילו לא יודעים. לכן הערבות ההדדית חשובה פה ואני שמח וגאה בתושבי בנימין שפותחים את הלב ונרתמים".

עם תחילת הפרויקט, ועד רבני בנימין הפיץ בקשה מיוחדת לתושבים: "בהתאם לכלל הידוע 'עניי עירך קודמים לעניי עיר אחרת' מצווים אנו לנסות ולסייע, בראש ובראשונה, כל תושב ליישוב שלו ולאיזור שבו הוא גר על מנת להתמודד בצורה טובה עם האתגר הכלכלי. לכן ברוכה מאוד יוזמתה של מועצת בנימין לצאת בגיוס המונים בקרב התושבים על מנת לטפל בקושי הכלכלי בצורה מערכתית ואזורית. קוראים אנו לכל מי שנדבה רוחו אותו לתת איש איש כפי יכולתו לטובת המיזם החשוב הזה שיסייע בע"ה למשפחות רבות להחזיק מעמד מבחינה כלכלית."

לפרויקט המועצה האזורית בנימין שותפים מתנ"ס בנימין, החברה לפיתוח מטה בנימין, הקרן לפיתוח מטה בנימין וההתיישבות, מחלקת תרבות תורנית בבנימין והמועצה הדתית.

הליך התרומה מתבצע בשקיפות דרך מערכת התרמה דיגיטלית של חברת צ'רידי והסכום יחולק למשפחות על ידי ועדות החסד, קרנות הצדקה וההנהגות בכל ישוב.

לתרומה למיזם "בנימין חזקים יחד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו