בר מצווה ב-ZOOM

נחשון שינדלר מיקיר לא חשב שכך יקרא בתורה את פרשת בר המצווה שלו, בלי לעלות לתורה, ללא ספר תורה, בלי נוכחות של סבא וסבתא ובלי ריקודים, חברים וזריקת סוכריות.

אבל בישיבת אמי"ת ברוכין לא ויתרו על החגיגה וערכו היום (ה') בר מצווה מרוחקת לנחשון ול-11 מחבריו.

נחשון קרא בתורה מהחומש והחברים שרו ושמחו איתו (בלי לזרוק סוכריות) אבל עם שירה ומוסיקה וכמובן עם סרטון בר מצווה מושקע ומשותף לכל 11 בני המצווה. בסרטון השתתפו ובירכו השר בצלאל סמוטריץ, אסי צובל ועוד.

הרב שלמה זוננשין, ראש ישיבת אמי"ת ברוכין הוביל את בר המצווה שבה השתתפו כמאה תלמידים ואמר כי ''למרות שאין אפשרות לערוך חגיגת בר מצווה כמו בימי שגרה רגילים, לא רצינו לוותר על השמחה בצוותא.

"גם בימים המורכבים הללו אנחנו שותפים לשמחה של כניסתם של תלמידינו למצוות ובר המצווה היתה פרוייקט משותף של רבים מהתלמידים שתרמו כל אחד את חלקו כדי לשמוח ביחד", הוסיף הרב.

גם רבני הישובים בשומרון השתתפו בחגיגה ובירכו את החתנים. הרב מאיר הילביץ רב הישוב ברוכין בירך בבר המצווה הוירטואלית את החתנים ואמר "החגיגה האמיתית היא בתוך הלב, גם אם אין אולם ותזמורת, בבר המצווה אנשים גדלים וזו ברכתי אליכם ותפילתי".

הרב אהרן כהן רב הישוב יקיר אמר כי "הקב"ה מלמד אותנו בימים הללו שיעור בדיוק, העולם נהיה מדויק יותר, כך רואים מה זו חתונה מדויקת, חתן, כלה, רב, עדים ומשפחה מצומצמת, כך רואים מה זו בר מצווה, האדם הופך חייב במצוות - הוא והקב"ה איתו. ובר המצווה הלא שגרתית הזו, מגלה בעולם מידה מיוחדת שמתעוררת בכולנו בימים של דאגה לכלל ישראל ושל דאגה ואחריות כלפי הסבים והסבתות".

"יש בימים האלו לימוד מיוחד של תפילות יחיד שבהן אדם עומד מול ריבונו של עולם ועלינו ללמוד לפתוח את הלב ולהתפלל על העולם כולו, והחגיגות עוד תבואנה", הוסיף הרב כהן.

הרב שמואל רוזנצוייג רב הישוב תפוח אמר כי החתנים זוכים להיכנס למצוות בימים מיוחדים ובתקופה שבה עדיין איננו מבינים את פשרה, ''אך ברור לנו שיש כאן אמירה של הקב"ה שבעזרת ה' תעלה את העולם ותקדם אותו גם מן המיצר הזה. זה מרגש וגם מחייב להיות חלק מהקהל בימים של אחדות וחיבור".

הרב אחיה פרינס ניגן והרקיד את החברים מרחוק והורי בני המצווה השתתפו גם הם בשמחה והודו על הרעיון והביצוע המרגשים.