נמצא פיתרון לסיום עונת היורוליג?

על פי דיווחים בתקשורת הספרדית, בהנהלת היורוליג שוקלים לסיים את עונת 2019/20 בצורה מיוחדת - עם 78 משחקים שיתקיימו בעיר אחת

נרי וייס , ח' בניסן תש"פ

שחקני מכבי תל אביב. יחזרו לשחק ביורוליג?
שחקני מכבי תל אביב. יחזרו לשחק ביורוליג?
צילום: באדיבות זניט

78 משחקים, 5 שבועות, שני אולמות ספורט, עיר אחת. בהנהלת היורוליג דנים בימים האחרונים כיצד לסיים בצורה נאותה וספורטיבית את עונת 2019/20 למרות נגיף הקורונה והשלכותיו הרבות.

אחרי הודעתה של פיב"א כי החליטה לסיים בצורה ספורטיבית את עונת 2019/20 במסגרת ליגת האלופות עם טורניר פיינל 8, אותו צפויה הפועל ירושלים לארח באולמה הביתי היכל הפיס ארנה שבבירה, כעת המתחרה הבכירה - היורוליג, רוצה לעשות זאת גם.

על פי דיווח בעיתון הספרדי "אל פאיס", התכנית שנראית כבעלת הסיכויים הגבוהים ביותר לסיום העונה במפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה היא קיומם של כל 78 המשחקים שנותרו עד לסיום העונה, במשך חמישה שבועות שבין החודשים יוני ויולי.

על פי התכנית, המשחקים יתקיימו בשני אולמות כדורסל גדולים בעיר אחת באירופה, כאשר בכל יום יתקיימו בכל אחד מהאולמות הללו לא פחות מ-4 משחקים וכל קבוצה תשחק משחק במרחק של 3 ימים ממשחקה הקודם.

בעיתון הספרדי נכתב כי ראשי הנהלת היורוליג דנו בהשלכות של החלטה כזו כשהתייעצו גם עם גורמי כושר שאמרו כי שבועיים של הכנות מספיקות לשחקנים בשביל לחזור לכושר משחק ועל פי התכנית בשבועיים הללו יקיימו הקבוצות מעין טורניר קדם עונה כדי להיכנס לכושר בחזרה.

זאת ועוד, על פי הדיווח, מרגע קבלת ההחלטה של הנהלת היורוליג על התכנית לסיום העונה, תצטרכנה הקבוצות להחזיר את כלל שחקניהם בתוך 3 ימים ולאחר מכן ייכנסו לבידוד של שבועיים במדינה אשר בה יתקיימו המשחקים.

לפי הדיווח ב"אל פאיס", ביורוליג מדברים על מועמדותן של שלוש ערים לקיום המשחקים הרבים הללו: איסטנבול הטורקית, מוסקבה הרוסית ואתונה היוונית. גם ריאל מדריד הציעה את עצמה אך נראה שזו לא תארח לאור מה שקורה ברחובות ספרד. תל אביב אגב לא נמצאת ברשימה מכיוון שאין בה שני אולמות מספיק גדולים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il