השגריר דני דנון
השגריר דני דנון צילום: דוברות משלחת ישראל לאו"ם

העצרת הכללית של האו"ם אימצה לפנות בוקר (שישי) את ההחלטה "סולידריות גלובלית למאבק בקורונה״ שזכתה לתמיכת כל 193 חברות האו״ם.

ההחלטה התקבלה בהליך מיוחד לאימוץ החלטות המכונה ״הליך שקט״. במסגרת ההליך, והיות ולא ניתן להתכנס פיזית ולהצביע על החלטות, הצעות החלטה נשלחות בכתב לכל חברות האו״ם, ובמידה ואף מדינה לא שולחת התנגדות כתובה, ההחלטה מתקבלת.

בדברי ההחלטה נכתב בין היתר כי האו״ם קורא להגביר את "שיתוף הפעולה הבינלאומי על מנת למגר ולהביס את המגיפה באמצעות שיתוף מידע, ידע מדעי ושיטות פעולה".

כמו כן, ההחלטה קוראת למזכ"ל האו״ם ולמנגנוני הארגון העולמי "לעבוד עם כל הגורמים הרלוונטיים במטרה להוביל תגובה מתואמת וגלובלית למגפה ולהשפעות החברתיות והכלכליות שלה על כל אומות העולם״.

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, בירך על ההחלטה ואמר כי "בעת של משבר עולמי, אנו זקוקים למנהיגות עולמית. ישנה חשיבות רבה לשיתופי הפעולה ולהובלתו של האו״ם, המחזיק בכלים המתאימים, את המענה הגלובלי למיגור הקורונה".

"כשהמגפה תחלוף, ישראל ושאר המדינות יזכרו אילו ממשלות סייעו לתושביהן ואילו אחרות, כמו זו בטהרן, שיקרו וגנבו משאבים חיוניים להצלת חיים", הוסיף דנון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו