ארכיון
ארכיון צילום: דוברות המשטרה

34 בני אדם המתגוררים בישוב שבי שומרון קיבלו ביום שלישי האחרון הודעה ממשרד הבריאות על כך שהם צריכים להיכנס לבידוד, אלא שכולם היו לבד או בביתם בשעה שבה נטען בהודעה כי היו בקרבת חולה מאומת.

משרד הבריאות שלח הודעה לכ-15 גברים בישוב ולפיה הם היו בקרבת חולה מאומת ב-24 במרץ בין השעות 23:00 ל-24:00 אף שכולם שהו בביתם. כ-20 נשים קיבלו הודיע שהיו סמוך לחולה מאומת בין השעות 15:00 ל-16:00 אף שגם הן שהו בביתן או לבדן.

בין התושבים שקיבלו הוראה להיכנס לבידוד בטעות - יו"ר הישוב אלי אלול, חברי הוועד המנהל של הישוב, סגן הרבש"צ, רכזת הקהילה, בעל המכולת, חברי צוות החירום היישובי ועוד.

על פי הוראת מנהלת תחום הבריאות במועצה האזורית שומרון, פנו התושבים למשרד הבריאות בבקשה לשחררם אלא שעד לרגע זה שוחררו רק שבעה מהם. 27 תושבים עדיין בבידוד בעודם צריכים לנהל את הישוב.

"עם כל ההבנה למצב המורכב בו נמצא משרד הבריאות, והמדינה כולה, זה מצב שדורש תיקון מיידי", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. "עשרות בני אדם, ערב פסח וערב השבת, בקרב חלק מהמשפחות שני בני הזוג, נכנסו לבידוד ללא סיבה. אם כל זה לא מספיק יש ביניהם בעלי תפקידים בישוב, שדווקא בשעת חירום זו כשהם צריכים לתפקד בכל הכח ולסייע למי שבאמת זקוק לכך, הם שוהים בבידוד ללא סיבה. לא נוכל לקבל את המצב הזה, אני דורש תיקון מיידי לכך והוראה לשחרר את האנשים".

בנט: מגיפת הקורונה מכה בבני ברק, הבעיה היא הקשישים