ארה"ב "גנבה" את המסכות מגרמניה

זעם בגרמניה: ארה"ב הסיטה משלוח של 200 אלף מסיכות פנים שיועדו למשטרה הגרמנית ושלחה אותן לארה"ב: "פיראטיות מודרנית".

ניסן צור - ערוץ 7 , י' בניסן תש"פ

מסכה
מסכה
צילום: איסטוק

המלחמה על מסכות ההגנה עולה שלב ומביאה לעימות דיפלומטי בין ארה"ב וגרמניה.

גורמים בברלין האשימו את ארה"ב ב"מעשה של פיראטיות מודרנית" לאחר שמשלוח של 200 אלף מסכות פנים מסוג N95 שהיו אמורות להגיע לשירות כוחות המשטרה בברלין הוסטו מיעדן בזמן שהועברו בין מטוסים בתאילנד, והועברו בסופו של דבר לארה"ב.

אנדראס גייסל, שר הפנים של ברלין, תקף את הפעולה האמריקאית ואמר כי "מדובר במעשה של פיראטיות מודרנית. אני קורא לממשלת גרמניה לדרוש מארה"ב לציית לכללי הסחר הבינלאומיים. זו לא הדרך להתייחס לשותפים טרנס-אטלנטיים. אפילו בתקופות של משבר עולמי, לא אמורות להיות שיטות של המערב הפרוע".

דיווחים בתקשורת הגרמנית סיפרו כי המסיכות יוצרו על ידי החברה האמריקאית M3 ויועדו למשלוח לברלין, אולם הנשיא טראמפ הפעיל חוק מזמן מלחמת קוריאה האוסר על חברות אמריקאיות להעביר ציוד רפואי למדינות אחרות ולכן ככל הנראה הועברו מאות אלפי המסיכות חזרה לארה"ב ולא הגיעו לידי משטרת גרמניה.

ביום שישי אמר טראמפ בתדרוך לעיתונאים כי הוא אכן מפעיל את החוק ממלחמת קוריאה על מנת שחברות אמריקאיות יספקו יותר ציוד רפואי לבתי החולים המקומיים, ואישר כי ארה"ב הצליחה להשתלט על 200 אלף מסיכות מסוג N95, 130 אלף מסיכות כירורגיות ועוד 600 אלף כפפות רפואיות. "אנו זקוקים לפריטים האלו באופן מיידי לשימוש פנים ארצי. אנחנו חייבים אותם", אמר טראמפ.