יועצו הבכיר של בני גנץ:
לראשונה תיקי החוץ, הבטחון והמשפטים - נלקחו מהימין

רונן צור יועצו של בני גנץ: ההישג הגדול הוא שלראשונה תיקי החוץ, הביטחון והמשפטים שהיו כל השנים בימין יעברו לכחול לבן.

ערוץ 7 , י' בניסן תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

רונן צור, יועצו הבכיר של בני גנץ, התייחס הערב (מוצאי שבת) למשא ומתן עם הליכוד וחשף כי ההישג הגדול של בני גנץ הוא שלראשונה תיקי החוץ, הביטחון והמשפטים שהיו כל השנים בימין - יעברו לצד השני, קרי לכחול לבן.

עוד לפני כניסת השבת שוחחו ראש הממשלה נתניהו ויו"ר ימינה נפתלי בנט, על רקע המשבר בשיחות וחילופי ההאשמות. השניים סיכמו שהם רוצים ללכת יחד אך יש מחלוקת על התנאים.

אתמול תקפו במפלגת ימינה: "אנחנו לא חלק ממשחק הכיסאות של נתניהו וגנץ. כבר שבוע שנתניהו מנהל את המו"מ לבד, בלי לשתף את שותפיו בשנה האחרונה. אם נתניהו מכר את כל מה שחשוב לימין, אין לנו שום כוונה להיות עלה תאנה בממשלת שמאל בראשותו שמוכרת את תיק המשפטים, מחסלת את הריבונות, מבטלת את חוק קמיניץ ועוד.

ימינה תקדם את ערכיה בממשלה או בכנסת. ארץ ישראל, תיקון מערכת המשפט, זהותה היהודית של המדינה, שוק חופשי, מלחמה בשחיתות, ועוד. מי שיהיה חתום על פירוק הבלוק הוא נתניהו".

בכירים בליכוד הגיבו, "ההודעה המבישה של ימינה מוכיחה שעבור ג׳ובים הם מוכנים לחבור לרשימה המשותפת ולשמאל הקיצוני כדי להפיל את ראש הממשלה נתניהו, בניגוד מוחלט להבטחתם לבוחריהם ובניגוד לבחירת מצביעי המחנה הלאומי".