בדרך לממשלה?
עמיר פרץ הודיע לניצן הורוביץ על פירוק השותפות

יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ הודיע ליו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, על סיום האיחוד בין המפלגות. תמר זנדברג על פרץ: "אופורטוניסט ונוכל".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בניסן תש"פ

עמיר פרץ הודיע לניצן הורוביץ על פירוק השותפות-ערוץ 7
עמיר פרץ
צילום: חזקי ברוך

יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ הודיע הערב (מוצאי שבת) ליו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, על סיום האיחוד בין המפלגות.

בהודעה נמסר כי הועברה בקשה לוועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23.

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) תקפה את עמיר פרץ על רקע הודעתו, "עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה.

פרץ רימה את הבוחרים, רימה את מרצ ורכב על גבי השמאל הישראלי לעבר ג׳וב עלוב בממשלה בזויה. אני קוראת למרב מיכאלי להצטרף אלינו ולהוביל יחד איתנו את השמאל האידאולוגי בכנסת".

מאוחר יותר הגיב הורוביץ "פרץ ושמולי מועלים באמונם של מאות אלפי בוחרים ומזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג׳וב בממשלת ימין. ההתחייבות שלא לשבת תחת הנאשם נתניהו היתה גם הבסיס לחיבור עם מרצ. פרץ הפר את ההתחייבות הזו, תוך יריקה בפרצופם של כל אלה שנתנו בו אמון.

אני קורא לחברינו בתנועת העבודה - בואו אתנו כדי ליצור אלטרנטיבה חדה וברורה מול שלטון הימין. מרצ תגיש מחר בקשה להתפצל מהעבודה ותוביל שמאל גאה, אידיאולוגי ונאמן לבוחריו".

חבר הכנסת יאיר גולן השתלח בפרץ "עמיר פרץ, ברוך שפטרנו מעונשך, ורק חבל על רבבות המצביעים שהלכו שולל אחריך. תיזכר לעד כמי שיצריו האישיים גברו על שיקול דעתו הערכי והפוליטי. נוח על כיסאך לשלום, ועמוד לגורלך הנקלה לקץ הימים. שלום ולא להתראות".

מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני צייץ בטוויטר "לראות את ראשי מרצ מפיצים ארס ושנאה כלפי מפלגת העבודה ועמיר פרץ, ולהבין את סיפור העקרב והצפרדע. חודשים הם התחננו שנתאחד. ידענו שהשלם עלול להיות קטן מסך חלקיו, אך פעלנו מתוך אחריות לגוש. בזכות האיחוד מרצ עברה את אחוז החסימה. כדאי שהם יזכרו גם את זה ולא יקפצו מאולפן לאולפן ויכפישו".