יעקב וידר
יעקב וידר צילום: חזקי ברוך

יעקב וידר, חבר מועצת העיר בני ברק ויו"ר סיעת הליכוד במועצה, פנה הבוקר (ראשון) לשרי הממשלה והזהיר מפני אסון הומניטרי המתפתח בעיר, שלדבריו, "חמור יותר מוירוס הקורונה".

"זה לא הזמן לחשבונות. הממשלה צריכה לדון ולהחליט עוד היום על תכנית סיוע נרחבת מאוד שתתן מענה לכל הצרכים הקיומיים של תושבי בני ברק, תעלה כמה שתעלה", הבהיר וידר.

"עשרות אלפי משפחות, שגם בשגרה מתקשות כלכלית, נצורות כרגע בבית ללא מזון, ללא כסף, ללא טיפולים רפואיים, ללא תמיכה נפשית וללא צרכים קיומיים אחרים", הסביר וידר, "אין אשראי בנקאי, אין כמעט גמ"חים והכי גרוע - העירייה קרסה ואף אחד אחר לא לוקח אחריות".

"הביקורת החריפה על עסקני העירייה מוצדקת וגם אני שותף לה, אבל זה לא הזמן. גם אם הם הביאו אותנו למצב הזה, הם הודחו ועכשיו הממשלה נושאת באחריות וחייבת לתת לתושבים פתרונות", ציין וידר.

"אני מקבל מאות פניות ביום של אנשים שנעולים בבית עם הילדים, אין להם איך לשלם שכירות, אין להם איך לקנות אוכל ובאופן כללי העולם קורס עליהם. המשטרה מגבילה גם אנשים שצריכים לצאת מהעיר או להיכנס לעיר בשביל צרכים חיוניים. זה סיר לחץ שרותח יותר מידי - ואסור אסור אסור לתת לו להתפוצץ", קבע.