מגבירים את החסד בצל הקורונה

ארגון 'עזר מציון' במבצע לגיוס מתנדבים למערך 'מחוברים לחיים' להתמודדות עם מצב החירום

ערוץ 7 , י"ג בניסן תש"פ | עודכן: 10:44

מגבירים את החסד בצל הקורונה-ערוץ 7
תמונה מתוך מפגש תורם-נתרם של עזר מציון
יח"צ עזר מציון

ימי הקורונה, הפכו להיות תקופה משמעותית בדברי הימים של ארגון החסד 'עזר מציון' שהצורך בו רק הולך וגובר.

מערך מתנדבי מחוברים פועל בימים אלה במלוא המרץ, יחד עם סניפי 'עזר מציון' בכל רחבי הארץ ומספק מענים מרגשים לאלפי אנשים מדי יום.

כך למשל הגיע ל'מחוברים לחיים' המקרה של אדם מראשון לציון שהתאלמן מאשתו ואמנם יש לו שלושה ילדים אך הוא אינו בקשר איתם כבר זמן רב. האיש סיפר בדמעות כי אין לו אפשרות לצאת מביתו והוא נותר ללא מזון וללא תרופות. המתנדבים יצאו אל ביתו של האיש ודאגו מאותו רגע לכל מחסורו - הן מבחינת גשמית והן מבחינת סיוע וליווי נפשי.

סניף חיפה ומחוז צפון בהובלת משה בארי, חבר לרשויות באזור ועונות על קריאות שוטפות שהביא איתו המצב הרפואי והכלכלי המתוח. בסניף מזהים צרכים חדשים מדי יום ופועלים ללא לאות לתת את המענה הנדרש.

בירושלים עסקו המתנדבים בשבועות האחרונים בחלוקת מזון, אספקת תרופות לקשישים ואינסוף עזרה לכל צורך שעולה מהשטח.

באזור הדרום עסוקים הצוותים ללא לאות בסיוע למשפחות ילדים מיוחדים ע"י שמרטפות וחלוקת ערכות משמחות, פרויקט חלוקת מזון לנזקקים ומענה לבקשות אישיות.

ברחובות השקיעו בחלוקת 1,500 מנות לקשישים, חולים ומבודדים בשיתוף עם העירייה.

וזה רק מקצת מפעילו מתנדבי 'מחוברים לחיים' מסביב לשעון בכל רחבי הארץ.

לאחרונה הוסיפה רשת 'מחוברים לחיים' לשורותיה מאות מתנדבים חדשים והיא מהווה רשת לוגיסטית תומכת פעילות בכל רחבי הארץ מבוקר עד ליל.

ב'עזר מציון' קוראים למתנדבים נוספים להצטרף ולסייע בפעילות החסד הכל כך נצרכת בימים אלה באמצעות שליחת הודעה לטלפון 052-6785917.

בארגון פועלים למען אוכלוסיות נוספות. כך, למען אוכלוסיית הקשישים המצויה בסיכון גבוה בשל הנגיף, הארגון מפעיל מוקד תמיכה נפשית ואספקת צרכים לקשישים ולמשפחותיהם. זאת לאחר שהתקבלו פניות רבות ומזעזעות מקשישים שסיפרו בבכי על בדידותם הרבה.

בנוסף, מופעלת תכנית 'קשר בתנועה' – תוכנית כושר ביתית מותאמת לגיל הזהב.

כמו כן, ישנו מערך תמיכה, מתן טיפים וליווי-ייחודים לתקופת הקורונה, המשמש את משפחות חולי האלצהיימר במרכז 'ציפורה פריד'. אגף הסיעוד שירותי השיקום ממשיכים לפעול בחלקם, בהתאם להנחיות משרד הבריאות מתוך הבנה שהמשך שגרה שפויה עבור מתמודדי נפש הינה קריטית.

מוקד 'ידידי נפש' תגבר את הפעילות ומקבל מאות רבות של פניות המטופלות ברגישות על ידי צוותים, שמתמודדים עם העלייה במצבי דיכאון וחרדה. הפעילות נעשית תוך שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשויות, מוקדי 106, ומתוך מתן מענה לצuרכי התושבים המורכבים והנצרכים ביותר.

לצד כל הפעילות הייחודית לזמן החירום הלאומי, נמשכת גם הפעילות השוטפת. מאגר מח העצם ממשיך לפעול תחת הנחיות קפדניות של משרד הבריאות. מרכז האיסוף ממשיך לאסוף תאי אב ממתאימים, ובכך הצלת החיים נמשכת ללא פשרות.

בחודש האחרון נרשם שיא של איסופים – 41. במאמץ לוגיסטי מורכב נשלחה מנת תאי אב מנתב"ג דרך גרמניה ומשם הועברה לחולה סרטן באיטליה. מנות מצילות חיים מוטסות באופן סדיר לנצרכים.

למען השמירה על בריאותם של חולי הסרטן הנמצאים בקבוצת סיכון – הצוות המסור של בית אורנית נדרש לנתק כל מגע עם החולים. אבל, הקשר העמוק לא נפסק בשל המרחק. הוא נמשך במשלוחים מתוקים, שיחות והפתעות.

במקביל, צוות בית אורנית מוביל קייטנת יום לילדי האחיות והרופאים של בית החולים ומאפשר בכך את תפקודם החיוני באין מוסדות לימוד.

עזר מציון מציעה עוד שרותים רבים נוספים של הארגון שהותאמו למצב במענים יצירתיים שתומכים ומסייעים לאוכלוסיות שנזקקות להם.
הציבור מוזמן לפנות גם למספר *3464 קווי תמיכה וייעוץ בנושאי בריאות הנפש, קשישים וילדים עם צרכים מיוחדים