מגפת קורונה
יש תקווה: ירידה במספר המתים בעולם

המגמה מתהפכת? איטליה וספרד רושמות ירידה רצופה במספר המתים מדי יום, וגם בניו יורק נרשמה לראשונה ירידה במספר הקורבנות.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"א בניסן תש"פ

חיטוי כיכר הדואומו במילאנו
חיטוי כיכר הדואומו במילאנו
צילום: REUTERS/Flavio Lo Scalzo

המדינות שספגו את המכה הקשה ביותר בהתפרצות מגיפת הקורונה רואות מעט אור בקצה המנהרה.

איטליה, המדינה שרשמה את מספר הנפגעים הגבוה באירופה מהקורונה, רשמה היום (ראשון) את מספר המתים הנמוך ביותר ביממה אחת בשבועיים האחרונים.

ראש ארגון ההגנה האזרחית עידכן כי 525 בני אדם מתו כתוצאה מהקורונה ביממה האחרונה, המספר הנמוך מזה שבועיים. הוא הוסיף כי "יש ירידה במספר המאושפזים ומספר האנשים שנזקקו לטיפול נמרץ".

גם מספרד הגיעו בשורות מעודדות לאחר שיום ראשון היה היום השלישי ברציפות בו נרשמה ירידה במספר המתים מהקורונה, למרות שהמספרים ממשיכים להיות גבוהים. 674 בני אדם נפטרו ביממה האחרונה מהקורונה בספרד, לאחר שיממה לפני כן נרשמו 762 קורבנות.

ראש ממשלת ספרד, פדרו סנצ'ז, אמר כי יתכן וספרד מתחילה לעבור את שיא המגיפה. "אנו מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה", אמר סנצ'ז.

גם ניו יורק, המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר בארה"ב מהקורונה, רושמת לראשונה ירידה במספר הקורבנות. המושל אנדרו קואומו הודיע כי 594 בני אדם מתו ביממה האחרונה מהקורונה, המספר הנמוך ביותר מאז התפרצות המחלה בניו יורק.

קואומו הוסיף כי גם מספר המאושפזים ומספר המונשמים רשם ירידה. "יכול להיות שאנו נמצאים קרוב לשיא ההתפרצות. נדע רק בעוד מספר ימים", אמר קואומו.