גדר
גדר צילום: ISTOCK

עיריית רמת גן הקימה גדרות שימנעו מעבר של הולכי רגל מבני ברק לרמת גן, במקומות שבהם אין מחסומים של המשטרה.

"כל עוד משטרת ישראל לא תחזור לחסום את הנקודות וכל עוד מעבר בין הערים אסור על פי חוק, האחריות לבריאות הציבור מובילה למסקנה שראוי ונכון לסגור ולתחום כל פרצה", הסבירו ברמת גן.

לאחר שפעולות הגידור פורסמו הודיעו בעיריית בני ברק כי ישלחו עובדים להסיר את הגדרות להולכי רגל שהציבה עיריית ר"ג בגבולות העיר, ללא אישור המשטרה וגורמי הפיקוח.

ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין מסר: "משבר הקורונה יחלוף, אבל התנהלותו הבלתי אנושית של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה תיזכר לדיראון עולם. האיש שניסה לגזור קופון פוליטי על המצוקה של תושבי בני ברק כשהוטלו עליהם הגבלות תנועה, מקים גדרות מסביב לגטו שהוא דרש להקים".

"לא נאפשר גדרות, לא נסכים לתיוג גזעני ולהכתמת אוכלוסייה שלמה", הוסיף ראש העיר.

סגן ראש העיר, עו"ד גדליהו בן שמעון ציין, "ההתנהלות של כרמל שאמה לא מכובדת. בימים בהם אנו נדרשים לערבות הדדית וסולידריות, שאמה עושה את ההפך הגמור ומרבה את הפילוג והקיטוב. לנבחרי ציבור יש אחריות. מצופה ממנו לנהוג בהתאם".

לאחר הודעת עיריית בני ברק הורה מנכ"ל משרד הפנים לראש עיריית רמת גן להסיר את הגדרות שהוצבו הבוקר בגבולות בני ברק.

בבני ברק אובחנו עד כה 1,323 חולי קורונה. יחס ההדבקה בעיר עומד על 622.5 חולים לכל 100 אלף איש. מדובר על קצב הכפלה של 2.9 בשבוע.

בבני ברק זעמו על הצבת הגדרות ורמזו כי הדבר מזכיר ''גטו''. עו"ד משה יצחק אוסדיטשר כתב לראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן: ''לאור שיעור ההדבקה הגבוה של תושבי רמת גן כפי שאתה כתבת, תראה מנהיגות ואכפתיות ותבנה גדר מסביב לרמת גן לערים הצמודות לה תל אביב וגבעתיים, בדיוק כמו שדרשת לבני ברק, אחרת אתה באמת שונא חרדים''.

''כזה עוד לא ראיתם", כתב תושב נוסף מבני ברק, ''עיירית רמת גן הציבה גדר חסימה לתושבי בני ברק, השלב הבא - ירי צלפים למי שיעז לחצות את הגדר''.

העיתונאי בני רבינוביץ הגיב: ''עוד לא יודע אם זו גדר מחושמלת או רגילה, אבל הגדר הזו הוצבה בגבול בני ברק רמת גן. מצידי שתשאר שם כל הזמן''.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן מסר בתגובה למתקפות, "אתמול משטרת ישראל הודיעה לעירית רמת גן שבעקבות מצוקת כח אדם וריבוי משימות היא נאלצת לעזוב כמה נקודות חסימה מתוך ה-70. מיד החלו הנקודות הלא מאובטחות לשמש למעבר למפרי ההסגר הקריטי לבריאות הציבור. חסימות רכות על ידי מחסומים ניידים ושילוט הופרו ונרמסו בגסות. אתמול הוחלט בישיבת הערכת המצב שלנו ובהמלצת אגף הביטחון, שכל עוד משטרת ישראל לא תחזור לחסום את הנקודות וכל עוד מעבר בין הערים אסור זמנית על פי חוק, שראוי ונכון לסגור ולתחום כל פרצה עד תום ההסגר".

לדבריו, "מצער שעסקנים שהביאו אסון על העיר בני ברק ותושביה בכך שהמשיכו שהנחו את הציבור להמשיך את החיים כרגיל בזמן שכל המדינה עצרה אותם והוסיפו חטא על פשע שהתנגדו להסגר משיקולים אישיים מנסים בכל דרך ללבות אש בכדי להסית את האש מהם".

"כרגע סיימתי שיחת ועידה עם מפקד המחוז של משטרת ישראל, דוד ביתן וראש העיר הפועל האלוף במיל רוני נומה. הסברתי להם פרצות שמנוצלות להפרת ההסגר הן קו אדום מבחינתנו קיבלתי את הבטחת שניהם שהנושא יטופל במיידית", הוסיף.

"אני סומך ב-100% על כל אחד מהם ותמיד נעדיף הסכמות על פעולות חד צדדיות שמעוררות מחלוקת. בריאות הציבור אינה בדיחה וחיי אדם אינם צחוק, והרי כבר נאמר כל המציל נפש בישראל כאילו הציל עולם ומלואו ולכן אמשיך להגן על בריאות הציבור לא משנה איזה מניפולציות שפלות או ציניות יעשו אחרים".