"איבד את טיפת החמלה והסולדריות"

הצבת הגדר על גבול רמת גן-בני ברק בהנחיית ראש עירית רמת גן כרמל שאמה גררה תגובות נזעמות במערכת הפוליטית הדתית-חרדית.

מיכל לוי , י"ב בניסן תש"פ

"איבד את טיפת החמלה והסולדריות" -ערוץ 7
תחת מתקפה. כרמל שאמה הכהן
צילום: Flash90

הקרע החברתי בין חרדים לחילונים על רקע נגיף הקורונה הולך ומתעצם: הצבת הגדר על גבול רמת גן-בני ברק בהנחיית ראש עירית רמת גן כרמל שאמה גררה תגובות נזעמות במערכת הפוליטית הדתית-חרדית.

"ראש העיר רמת גן עושה דין לעצמו ומתגלה כמפר חוק סדרתי, ובעיקר כאדם שאיבד את טיפת החמלה והסולידריות האחרונה. תושבי ר"ג צריכים להתבייש בו", אמר השר סמוטריץ'.

סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) קרא להדיח את כרמל שאמה מתפקידו. "קורא לשר הפנים להדיח את ראש עיריית רמת גן על התנהגותו הגזענית ולהקים ועדה קרואה שתנהל את העיר. האיש פשוט לא ראוי לכהן כאיש ציבור".

גם סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה) קבל על התנהלותו של ראש העיר רמת גן. "אחרי נקיטת הצעד החריג של הטלת סגר על העיר החרדית בני ברק, לא פלא שראש עיריית רמת גן עושה דין לעצמו ומציב גדר הפרדה וחברת גז (אמישראגז) כבר לא שולחת לבני ברק טכנאים לתקן צנרת גז לשעת חירום.

"הבה נתפלל שזה לא ייגמר ח"ו בדברים נוראיים", חתם את דבריו.

בתגובה למתקפות הפוליטיות אמר ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, כי "חסימות רכות על ידי מחסומים ניידים ושילוט הופרו ונרמסו בגסות. אתמול הוחלט בישיבת הערכת המצב שלנו ובהמלצת אגף הביטחון, שכל עוד משטרת ישראל לא תחזור לחסום את הנקודות וכל עוד מעבר בין הערים אסור זמנית על פי חוק, שראוי ונכון לסגור ולתחום כל פרצה עד תום ההסגר".

"מצער שעסקנים שהביאו אסון על העיר בני ברק ותושביה בכך שהמשיכו שהנחו את הציבור להמשיך את החיים כרגיל בזמן שכל המדינה עצרה אותם והוסיפו חטא על פשע שהתנגדו להסגר משיקולים אישיים מנסים בכל דרך ללבות אש בכדי להסית את האש מהם".

"כרגע סיימתי שיחת ועידה עם מפקד המחוז של משטרת ישראל, דוד ביתן וראש העיר הפועל האלוף במיל רוני נומה. הסברתי להם פרצות שמנוצלות להפרת ההסגר הן קו אדום מבחינתנו קיבלתי את הבטחת שניהם שהנושא יטופל במיידית".