60 אלף ערכות משחק למשפחות בפריפריה

למעלה מ-60 אלף ערכות משחק משפחתיות מחולקות בימים אלו בישובי הפריפריה, הנגב והגליל, ביוזמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

ערוץ 7 , י"ב בניסן תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

למעלה מ-60 אלף ערכות משחק משפחתיות מחולקות בימים אלו לתושבים מישובי הנגב והגליל והפריפריה, במטרה לסייע להן לעבור את תקופת הקורונה וחג הפסח בקלות ובהווי משפחתי.

את המהלך יזם השר לפיתוח הנגב והגליל והפריפריה אריה דרעי, לנוכח מגיפת הקורונה והקושי של הורים רבים להעסיק את ילדיהם בבית בתקופה זו.

למרות סד הזמנים הקצר, הנחה השר דרעי את מנכ"ל משרדו אריאל משעל לקדם במהירות את הפרויקט, ואכן בהתגייסות מלאה של כלל עובדי המשרד, הושלם ההליך תוך שבועיים ימים, ובימים אלה יצא מבצע חלוקת הערכות לדרכו בסיוע מנכ"ל לפיתוח הנגב משה מור יוסף, ומנכ"ל לפיתוח הגליל ושלומי אטיאס.

מדובר בערכות לימוד ומשחק איכותיות המכילות משחקים ותכני פנאי המותאמים לשלושה מגזרים באוכלוסיה, המגזר הכללי, המגזר הדתי והחרדי והמגזר הערבי. עמל רב הושקע בפיתוח הערכות המיוחדות והתאמתן לאורחות חייו של כל מגזר, במטרה שהן ישמשו חלופה נאותה, מחכימה ומשעשעת לשיעורים ולאירועים שבוטלו בשל נגיף הקורונה.

פרויקט ערכות המשחק של משרד הפריפריה המוערך ב-2.5 מליון שקלים מחולק בימים אלו ל-60 אלף בתי אב ממשפחות סוציו-אקונומי נמוך ומהווה קרן אור חיונית עבורם בימים אלה. מבצע החלוקה מורכב אף הוא במטרה ומסתייע במתנדבים רבים על מנת להספיק לסיימו עד חג הפסח. יצוין, כי הפרויקט התקבל באהדה רבה ע"י עשרות ראשי רשויות שבירכו את השר דרעי על המהלך החברתי החשוב בימים אלו.

השר דרעי אמר: "בהמשך לפעילויות הרבות שאנו עושים במשרד הפריפריה בכל השנה, דווקא בתקופה המסובכת הזו של מגיפה בעם ישראל, היה לי חשוב להגיע עד לדלת של 60 אלף בתי אב בישראל, לומר להם חג שמח, ולהגיש להם ערכה משפחתית שתסייע להעביר בהנאה את זמן המשפחה המשותף. בזכות ערכות המשחק הללו תמצאו את הקשב לעשות פעילות מיוחדת וחווייתית עם הילדים ולעבור את התקופה הזו בקלות רבה יותר. פסח כשר ושמח".