רגע לפני פסח:
מד"א מכר חמץ בזום

מנכ"ל מד"א אלי בין והמשנה למנכ"ל התיישבו מול מסך במוקד הלאומי של מד"א ונפגשו עם הרב שלמה משה עמאר שישב בירושלים.

ערוץ 7 , י"ג בניסן תש"פ

מד"א מכר חמץ בזום-ערוץ 7
מכירת חמץ בזום
צילום: דוברות מדא

מנכ"ל מד"א אלי בין והמשנה למנכ"ל עו"ד אורן בלושטיין התיישבו מול מסך גדול בחדר התדרוכים במוקד הלאומי של מד"א בקרית אונו ונפגשו עם הרב שלמה משה עמאר שישב באותה העת בירושלים.

שלא כמו בכל שנה סמוך לפסח, בה מקפידה משלחת בראשות מנכ"ל מד"א להגיע ללשכתו של הרב בירושלים, הפעם תחת הנחיות משרד הבריאות לאור מגיפת הקורונה, "התכנסו" השלושה לשיחת וידאו באמצעות אפליקציית 'זום' לביצוע טקס מכירת חמץ כפי שדורשת ההלכה.

במהלך שיחת הוידאו הביע הרב עמאר הערכה רבה לאופן בו מתמודד מד"א עם שלל משימותיו כארגון ההצלה הלאומי של ישראל במקביל להובלת המאבק בנגיף הקורונה.

הרב התעניין בין השאר גם בהכנות לחג המתבצעות במד"א על רקע הקורונה ודן עם השניים בשאלת כשרות התרופות לפסח ובבדיקת החמץ ברכבי ההצלה ובתחנות מד"א טרם החג. לאחר הדברים הקנה מנכ"ל מד"א לרב עמאר את הסמכות למכור לגוי את החמץ שברשות הארגון בסמוך לחג.

לאחר מכירת החמץ ברך הרב את מנכל מד"א על פעילותו לאורך השנה ובייחוד בימים אלה תחת איום הקורונה וכן ברך את כל עובדי ומתנדבי מד"א שיזכו לעסוק רק בדברים טובים ובהמשך הצלת חיי אדם.

עוד הדגיש הרב את הזכות הגדולה שיש למגן דוד אדום ולשותפיו על כך שעוסקים בהצלת נפשות וברך כי הקב"ה יושיע ויעמוד לימין המסייעים ושלא תהיה הרבה עבודה ומה שיהיה שיהיה בהצלחה.

אלי בין הודה לרב עמאר ואמר: "מד"א מקפיד על מכירת החמץ לקראת הפסח בכל שנה, בהתאם להלכה. השנה נכפתה עלינו מציאות מורכבת שאילצה אותנו לבצע את מכירת החמץ תחת תנאים ייחודיים. צוותי מד"א מקפידים על שמירת כשרות מלאה לפסח בכל התחנות, על מנת שנוכל להמשיך ולעבוד בשיתוף מלא בתוך הארגון עם כל פלחי האוכלוסייה בישראל- דתיים וחילוניים, זה לצד זה גם במהלך ימי החג. אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח כשר,שמח, בטוח ובריא. בבקשה תישארו בבית – אנחנו בחזית".

בימים אלו יצא מד"א בקמפיין נרחב לציוד מתנדביו בכ-3,000 ערכות טיפול נוספות מצילות חיים, הכוללות: מכשיר החייאה, מנשם, בלוני חמצן, תרופות וציוד הגנה שיאפשרו להעניק טיפול חירום לחולים בבית ולשוהים בבידוד, ללא סיכון של הצוות.
עלות כל ערכה הינה 4,700 ₪! סכום זה נדרש בדחיפות על מנת לאפשר לכוננים להציל חיים.
"מצב החירום מחייב אותנו לקחת אחריות על חיינו. אנו קוראים לכל אחד ואחת מכם להיות שותפים במאמץ הלאומי להגנה על הבית, ולסייע למד"א במימון תיקי הכונן עבור צוותי מד"א. קחו חלק במאבק הלאומי ותרמו עכשיו. בכוחנו לעצור את התפשטות נגיף הקורונה בישראל." לתרומת ערכה להצלת חיים