ראש מועצת שומרון יוסי דגן:
לא נקבל ממשלה בלי ריבונות, לא להפקיר את ימינה

על רקע המו''מ הקואליציוני מבהיר ראש מועצת שומרון - "לא נקבל ממשלה ללא החלת ריבונות ביו"ש. ימינה חייבת להיות חלק מהקואליציה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בניסן תש"פ

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: גור דותן

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגיב הבוקר (שלישי) למגעים הקואליציוניים בין הליכוד וכחול לבן, ומבהיר כי לא יתמוך בממשלה שלא תחיל ריבונות בכל ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן.

"אני מברך על כך שעומדת לקום ממשלת אחדות, אחרי שנה של מערכות בחירות אנחנו זקוקים לממשלה יציבה עוד לפני נגיף הקורונה, ובטח אחריו", אמר דגן.

''עם זאת אני קורא לראש הממשלה שלא לוותר בנושא הריבונות. לאחר הרבה שנים שבהן חבריי ואני נאבקים ופועלים להחלת ריבונות ולבניית לגיטימציה ישראלית ובינלאומית לנושא אנו רואים לכך פירות. גם בתוך מפלגת כחול לבן, רבים תומכים בריבונות, ובזכות העבודה המדינית החשובה של ראש הממשלה, גם ממשל ארה״ב תומך במהלך''.

לדברי דגן, אפשר להחיל ריבונות גם בלי הסכמה אמריקנית. ''בגין ואשכול שהחילו את הריבונות על רמת הגולן וירושלים המשוחררת עשו זאת בניגוד לעמדת ארה"ב שנלחמה בכך. אולם כיום יש לנו הזדמנות היסטורית של אולי פעם ב-100 שנה ולא ניתן לפספס אותה. ראש הממשלה צריך להתעקש בעניין, לא לוותר על הרגע ההסטורי הזה ולהביא את הריבונות לכדי מעשה''.

ראש מועצת שומרון מזכיר כי מעבר לקו הירוק חיים 12 אחוזים מאזרחי מדינת ישראל. ''הגיע הזמן שהם יהיו שווים לאחיותיהם ואחיהם אזרחי המדינה. במיוחד כשמדובר בלב ארץ ישראל, לב המורשת וההיסטוריה של העם היהודי''.

''מפלגת ימינה היא חלק מגוש הימין, הם אחינו ושותפים מלאים שלנו. וכאיש ליכוד שהצביע ליכוד, אני קורא לראש הממשלה שלא להפקיר את השותפים שלנו. נפתלי בנט, איילת שקד, בצלאל סמוטריץ' והרב רפי פרץ הם אנשים יקרים ושותפים. חייב להיות פתרון''.

דגן גם דורש למצוא תפקיד ראוי ליולי אדלשטיין, "גם את ח''כ יולי אדלשטין אסור להפקיר עכשיו. מעבר לכך שהוא סמל ואסיר ציון, הוא היה יו"ר כנסת במשך 7 שנים ותפקד באופן מעורר כבוד והערכה. אפשר להקים ממשלת אחדות עם יסודות לאומיים, עם כל גוש הימין וחברים חשובים ויקרים מגוש המרכז-שמאל שמצטרפים לממשלה. אולם אסור ולא ניתן לפספס את ההזדמנות ההיסטורית של הריבונות''.