מקווה חדש בעלי זהב
מקווה חדש בעלי זהב צילום: רועי חדי

מקווה מחודש החל לפעול ביישוב עלי זהב בשומרון, בעלות של 1.6 מיליון ש"ח.

המקווה שופץ בסיוע המועצה האזורית שומרון, ועד הישוב עלי זהב, ידידי השומרון בניו יורק שלמה ואליס מרציאנו, ותושבי עלי זהב.

המקווה החל את פעילותו בהוראת ראש המועצה יוסי דגן שהגיע יחד עם רב הישוב הרב מנשה יששכר וצוות הבלניות למקום, קבע מזוזה בכניסה למקווה, כשהוא מוגן עם מסכה לפנים וכפפות. תקיעת המזוזה נעשתה על פי כל כללי משרד הבריאות תוך שמירה על מרחק, וכך גם תיעשה פעילות המקווה.

"הבנו שישנה מצוקה דווקא בשל נגיף הקורונה שהביאה לחשש מטבילה בישוב אחר, וקצב העבודה לסיום חידוש המקווה דווקא עכשיו הוגבר, הישוב עשה את הלא ייאמן, ובכוחות משותפים דווקא בשעה הקשה הזו הצליח לסיים פרוייקט כ"כ גדול ומורכב לטובת התושבים. רוח ההתנדבות של התושבים שנתנו יד והובילו את המהלך ממלאת התפעלות וגאווה על הכוחות הגדולים שבשומרון", סיפר דגן.

ראש המועצה הודה לוועד הישוב בראשות יוסי הרשקו, לועד הקודם בראשות ישי אלוש, לשלמה ואליס מרציאנו, לתושבי הישוב שנרתמו ותרמו, לבלנית הראשית שרון נוי יחד עם צוות הבלניות, למועצה הדתית שומרון ולידידי מוא"ז שומרון על השותפות.

משה כהן ראש המועצה הדתית אמר כי זו "זכות גדולה לשפץ מקווה נוסף ולתת לנשות עלי זהב מקום מזמין ומפנק לקיים בו את המצווה הכל כך חשובה".

יו"ר הישוב יוסי הרשקו: "אנו שמחים ששיפוץ המקווה הסתיים ונפתח בעיקר בתקופה זו שעם ישראל זקוק להתחזקות. ברצוננו להודות לכל העוסקים במלאכת הבניה"

שרון נוני, תושבת הישוב, מהנשים שיזמו את השיפוץ:, סיפרה "דווקא בימים אלה כאשר יש חשש לטבול, היה חשוב לפתוח מקוה חדש ונעים שמרחיב את הלב ומגביר את השמחה שבקיום המצוה. בניסן נגאלו ובניסן עתידים להגאל''.

המקווה עוצב על-ידי חגית משיח ותוכנן על ידי האדריכלית אביטל ויזנפלד, על פי הסטנדרטים המתקדמים ביותר.

בשל התפשטות נגיף הקורונה, המועצה הדתית החליטה להעלות את תדירות החלפת המים, לבצע חיטוי לאחר יציאת כל טובלת מהמקווה, ולבצע בדיקות סדירות לניקיון המים.