הרב אליהו בקשי דורון נדבק בקורונה

הרב הראשי לשעבר מאושפז במצב קל במחלקת הקורונה בבית החולים שערי צדק.

ערוץ 7 , י"ג בניסן תש"פ

הרב אליהו בקשי דורון נדבק בקורונה-ערוץ 7
הרב אליהו בקשי דורון
צילום: Yaacov Cohen/Flash90

הראשון לציון הרב אליהו בקשי דורון נדבק בנגיף הקורונה, ואושפז במצב קל במחלקת הקורונה של בית החולים 'שערי צדק' בירושלים.

הרב בקשי דורון בן ה-79 הגיע לטיפול שיגרתי בבית החולים, התלונן על תסמינים של קורונה ונשלח לבדיקה. במהלך הלילה הגיעה תוצאה חיובית ובני משפחתו נכנסו לבידוד.

מצבו של הרב קל אך הוא נמצא בקבוצת סיכון בשל גילו ועברו הרפואי. בני המשפחה ביקשו להתפלל לרפואת הרב אליהו בן טובה בהיה.

במחלקת הקורונה המבודדת של 'שערי צדק' מאושפזים כ-90 מטופלים. 11 מונשמים, 24 במצב קשה, 28 במצב בינוני והיתר קל.

בתוך כך, מנהל בית החולים מעייני הישועה בבני ברק, פרופ' מוטי רביד, הודיע היום (שלישי) למשרד הבריאות כי בית החולים לא יכול לקלוט עוד חולים במצב קשה שזקוקים להנשמה.

"אנחנו לא יכולים לקלוט עוד חולים מונשמים. יש לנו בסך הכל כ-300 מיטות, כולל יולדות, ויש לנו כרגע 28 מונשמים, 12 מהם חולי קורונה. באיזה עוד בית חולים בישראל 15% מהמיטות הם של מונשמים? אנחנו צריכים לקבל את כל העומס של כל בני ברק", אמר רביד.

בעקבות דבריו של רביד הודיע פרופ׳ רוני גמזו, מנכ''ל איכילוב, כי בית החולים יוכל לקבל חולים שזקוקים להנשמה. ''תעבירו אלינו מונשמים. איכילוב ערוך ומוכן לקבלתם באופן מיידי למען בריאות אחינו תושבי בני ברק״, אמר גמזו.

מספר חולי הקורונה בישראל עומד נכון להבוקר על 9,006 בני אדם. 237 חולים מאושפזים בבתי החולים במצב קשה, 113 מהם מונשמים. מצבם של 181 מהחולים מוגדר בינוני וכל היתר במצב קל. 683 חולים החלימו מקורונה.

מניין הקורבנות עלה ל-60 בני אדם, האחרונים שבהם - גבר בן 90 שנפטר בבית החולים וולפסון, אישה בת 96 שסבלה ממחלות רקע ונפטרה במרכז הרפואי איכילוב, וגבר בן 80 שנפטר בבית חולים השרון. הוא סבל ממחלות רקע והיה מונשם במשך מספר שבועות.