הרב יהודה לייב גרונר
הרב יהודה לייב גרונר צילום: חיים טוויטו

הרב יהודה לייב גרונר, מזכירו האישי של הרב מלובביץ' זצ''ל, הלך לעולמו בגיל 88 לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

הלוויתו תיערך הבוקר (רביעי, שעון ארה"ב) בניו יורק. ארונו של המנוח יוצב בחזית מרכז חב”ד העולמי-770 ותושבים מקומיים יוכלו לחלוק לו כבוד אחרון ממרפסות בתיהם.

בתום ההלוויה הוא ייטמן בבית העלמין בקווינס, בסמיכות לאוהל הקבר של הרבי מלובביץ'.

הרב גרונר שימש בתפקידו במשך יותר מארבעים שנה. הוא הותיר אחריו אישה, יהודית, שלושה בנים וארבע בנות, חלקם מכהנים כשליחי חב"ד בארצות הברית ובישראל.

ביממה האחרונה מתו בארצות הברית 1,939 בני אדם כתוצאה מנגיף קורונה. כך עדכנה אוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבמרילנד. בכך עלה מניין המתים בארצות הברית ל-12,722.

במדינת ניו יורק, אחד ממוקדי ההתפרצות המרכזיים של הנגיף בארצות הברית, מתו ביממה האחרונה 731 בני אדם. מדובר בזינוק הגבוה ביותר במספר המתים ביממה במדינה מאז תחילת התפשטות הנגיף. מספר המתים מהנגיף במדינת ניו יורק עומד על 5,489, מהם כ-4,000 בעיר ניו יורק.

על אף הנתונים הקשים, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הלילה (רביעי) במסיבת עיתונאים כי הוא רואה ניצוץ של תקווה במשבר הקורונה.

"ייתכן שיהיו הרבה פחות מקרי מוות משחזינו. על אף שבוע מאוד כואב, אנחנו רואים ניצוץ של תקווה", אמר טראמפ, שציין כי צבא ארה"ב בונה 15 אלף מיטות המיועדות לבתי חולים במקומות ה"נגועים".

בנוסף אמר טראמפ כי הוא שוקל להשהות את התרומה האמריקנית לארגון הבריאות העולמי. עם זאת, לאחר שנשאל על ידי עיתונאים האם זה הזמן הנכון בהתחשב במשבר הקורונה, הוא השיב: "אני לא אומר שאעשה זאת, אני רק בוחן את האפשרות".