אלי כהן
אלי כהן צילום: חזקי ברוך

שר הכלכלה אלי כהן אומר כי הוא מבין את הקשיים במשא ומתן בין הליכוד וכחול לבן אך לדעתו יש סוגיות שבהן אסור להתפשר במגעים להקמת ממשלת האחדות.

"בדברים העיקריים שנותרו על הפרק: סוגיית הריבונות היא כזו שעליה אין להתפשר. אנחנו הצלחנו להגיע בנושא הזה להסכמה עם האמריקנים ולכן חייבים להתקדם עם הריבונות. לא יכול להיות שהם עם 15 מנדטים יכפו עלינו את זה. עניין הריבונות הוא אידיאולוגי. זה לא קשור לג'ובים ותפקידים. יש לעמוד על הנושא הזה. לא נתפשר בסוגיית הריבונות, לא נתפשר בסוגיית הוועדה למינוי שופטים וגם הליכוד צריך להיות זה שיבחר מי יו"ר הכנסת", אומר כהן בראיון לערוץ 7.

השר כהן מתייחס להשפעת המשבר הנוכחי על הכלכלה הישראלית. "חשוב לומר שמשבר הקורונה מנוהל במדינת ישראל באחריות ואנחנו נמצאים בשליטה גם בצד הבריאותי וגם בצד הכלכלי. בצד הבריאותי נקטנו בהחמרת יתר ואפשר לומר מילה טובה לראש הממשלה על כך. הצעדים נראו בהתחלה מחמירים מאוד והתבררו בהמשך כמאוד אחראיים. אנחנו נמצאים במצב שיש לנו שליטה במצב החולים וקצב העלייה בתחלואה הוא כזה שאנחנו יכולים להתמודד איתו".

"בצד הכלכלי מדינת ישראל הגיעה למשבר הקורונה כשהיא חסונה ואיתנה. גובשו כבר מספר תוכניות שנותנות מענה לשכירים שהוצאו לחל"ת, דחינו את כל התשלומים שמגיעים למדינה מהעסקים. עם זאת, עדיין נדרש שיפור בתוכניות ואנחנו נעשה אותו לטובת העסקים. מדינת ישראל חזקה, ברוח הפסח : עברנו את פרעה, נעבור גם את הקורונה. אנחנו נפעל באחריות תקופת חול המועד להקפיד על ההוראות כדי שנוכל להתחיל לשחרר את המשק אחרי החג".

לשאלה על אופן שחרור המשק מהסגר אומר השר, "אנחנו פועלים כדי שמגמת קצב ההדבקה תמשיך להיות מתונה ושלא תהיה עלייה חדה במספר המונשמים. אנחנו נראה אם נוכל לשחרר בהתאם למצב שבו לא תהיה התקהלויות וימשיכו ללבוש אמצעי הגנה כמו מסיכות. המטרה היא בהחלט שיהיו החמרות בחול המועד ומיד אחר כך להגיע לשלב ההקלות".

"להערכתי אנחנו נוכל להתרומם יתר מהר מהמשבר, כי עד היום הפעולות שלנו בצד הבריאותי גורמות לכך שהפגיעה בכלכלה שלנו לא תהיה חדה כמו שקורה באיטליה ובצרפת. להערכתי אצלנו החזרה לשגרה תהיה מהירה יותר והפגיעה הכלכלית תהיה קטנה יותר. עם זאת, צפויה פגיעה בכלכלה העולמית ויש ענפים שייקח להם זמן עד שיחזרו לעצמם כמו תחום התיירות והנלוויים אליו", מוסיף השר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו