הרב יצחק יוסף נגד מנייני התפילה: ''ידכם דמים מלאו''

''כל אדם שנותן יד למניינים אלו, נכנס לגדר רודף ומסכן את הבריות, ואפשר כי עוון רציחה בידו", קבע הראשון לציון והרב הראשי לישראל.

ערוץ 7 , ט"ו בניסן תש"פ

הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף
צילום: קובי ריכטר/TPS

הראשון לציון הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל, פרסם פסק הלכה חריף נגד קיום מנייני תפילות בניגוד להנחיות משרד הבריאות.

באתר "כיכר השבת" דווח כי הרב יוסף פרסם את פסק ההלכה לאחר שנשאל "על דבר הוראות הרופאים שאין להתכנס לתפילה במניין גם לא בשטח פתוח, אף שיש שם עשרה בלבד, ומבקשים לדעת האם מוטב לעשות מניינים בהיחבא, ויזהרו בכל הכללים של הזהירות, כגון הרחקת שתי מטר איש מרעהו, ויכסו את הפה במסכה וכדומה".

"כבר הודעתי ופירסמתי ברבים את דעתנו, דעת התורה הקדושה, כי אין שום הלכה בעולם שבכוחה לגבור על הוראות הרופאים והנחיות משרד הבריאות שנועדו לשמור על בריאות הציבור.

"ואדרבה, כל אדם שנותן יד למניינים אלו, נכנס לגדר רודף ומסכן את הבריות, ואפשר כי עוון רציחה בידו, וגם כי תרבו תפילה אינני שומע, כי ידכם דמים מלאו".

הרב יוסף אוסר על שימוש בתחבורה ציבורית: "לגבי נסיעה בתחבורה ציבורית, גם אם היא עולה בקנה אחד עם הוראות הרופאים, אומר אני להוסיף ולהחמיר ולא להשתמש כלל, והמשכיל בעת ההיא ישב בדד, כי תורתנו תורת חיים, ואם יש חשש רחוק של סכנה ופיקוח נפש, יש לחפש את מקום החומרא".

"אל נא אחיי תרעו", מסיים הרב הראשי את מכתבו: "שמרו נא על עצמכם ועל בני ביתכם, ואל תהינו לערוך תפילות במניין לעת אשר כזאת, לא בחול ולא בשבת, למעט ככל האפשר מכניסה לחנויות וכדומה, עד אשר ירחם ה' על יצירי כפיו ויאמר די לצרותינו וישלח גואל ויבשרנו גאולת עולמים".