אולפן חדשות 13
אולפן חדשות 13צילום: יחצ

ארגון העיתונאים הגיש הבוקר (שישי) עתירה לבית הדין לעבודה על רקע התנהלותה של הנהלת חדשות 13.

העובדים מבקשים מבית הדין למנוע שינויים מבניים וארגוניים, לרבות פיטורים, שינוי בהיקפי משרה, הפחתות שכר, הוצאה לחל"ת ועוד.

בהודעה מיוחדת שיצאה לפני דקות אחדות מטעם הוועד לעובדי הערוץ נכתב כי "ההנהלה שוב שברה את הכלים. מיד לאחר שהיא התחייבה לבית הדין לעבודה לייצר הקפאת מצב, היא ממשיכה לפגוע בעובדים ולקבוע עובדות בשטח במסגרת המהלך הגדול לפגיעה בחברת החדשות. הכיוון הוא ברור: יותר ויותר פעילויות מועברות מחברת החדשות אל רשת או חברות אחרות, כשהתוצאה הסופית ברורה - חברת חדשות קטנה, מצומקת וחלשה".

"בהמשך להוצאה לחל"ת של כל עובדי מחלקת הדיגיטל, בשיבוץ לשבוע הבא נלקחו מעובדי חברת החדשות משמרות בהיקף ששווה לקיצוץ של כמעט 30 תקנים. המשמרות האלה לא נעלמו אלא הועברו לרשת. עשרות עובדים, ובהם עיתונאי התוכניות של יעקב אילון ומירי ואלי, במאים ועוזרי במאי, עובדי קונטרול, עורכי וידיאו, צוות מבזקי החדשות, וצוות האולפן - לא שובצו לעבודה בשבוע הקרוב, או ששובצו למספר ימי עבודה נמוך משמעותית מהשבוע האחרון (שגם בו היה יום חג).

"הגשנו הבוקר הודעת עדכון לבית הדין לעבודה שבו פירטנו על צעדי ההנהלה וציינו שכנראה לא יהיה מנוס מנקיטת צעדים ארגוניים כבר בשבוע הבא".

מחדשות 13 נמסר: כלל עובדי הקונטרול שובצו במשמרות בבית רשת ובנווה אילן. חלקם שובצו למשמרות חפיפה בקונטרול החדש, בבית רשת. יודגש כי עובדים אשר מספר המשמרות שלהם ירד, לאור המעבר, יקבלו שכר מלא.