בליכוד קוראים: להעביר את המנדט לנתניהו

בלילה שבין שני לשלישי בשבוע הבא יפקע המנדט שנתן הנשיא ליו"ר כחול לבן בני גנץ להרכיב ממשלה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בניסן תש"פ

נתניהו וגנץ
נתניהו וגנץ
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

המנדט שניתן על ידי הנשיא ליו"ר כחול לבן בני גנץ יפקע בלילה שבין יום שני לשלישי בשבוע הבא.

גנץ יפנה מחר (ראשון) לנשיא ריבלין בבקשה להארכת תוקף המנדט שבידיו בשבועיים נוספים. הנשיא יצטרך להחליט האם הוא נענה לבקשת גנץ או שהוא מעביר את המנדט לידי רה"מ נתניהו.

מפלגת הליכוד הודיעה הערב (מוצאי שבת) כי ראש הממשלה נתניהו פנה הערב ללשכת ח״כ בני גנץ כדי לקיים עוד הערב פגישה במעון רה״מ ביניהם ובין צוותי המו״מ, "מתוך רצון טוב ואחריות לאומית להקמת ממשלת אחדות בהקדם האפשרי".

בהודעה שפרסם שר האנרגיה, יובל שטייניץ, נאמר: "אני קורא לנשיא ראובן ריבלין להעניק את המנדט להרכבת הממשלה לרה"מ נתניהו כבר ביום שלישי הקרוב, זאת כדי לקדם ולזרז את הקמתה של ממשלת אחדות".

עוד אמר השר שטייניץ: "מאחר שמוסכם שנתניהו יהיה ראש הממשלה הראשון ברוטציה - כל עיכוב בהטלת המנדט עליו, עלול לעכב את הקמתה של הממשלה החדשה, שעם ישראל כל כך זקוק לה במצב החירום הנוכחי".

גם שר החוץ, ישראל כץ, פרסם הודעה בה הוא קורא לנשיא להטיל את המנדט להרכבת הממשלה על נתניהו: "בימים אלה מדינת ישראל זקוקה לממשלה יציבה שתתמודד מול האתגרים הגדולים בפניהם אנו ניצבים, ועל כן במקרה כזה יש להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, שלו הסיכוי הגבוה להרכיב במהירות ממשלה רחבה ויציבה".