מייסד ה-BDS: נשתמש בחיסון שיפותח על ידי ישראל

עומאר ברגותי נשאל מה עמדתו לגבי שימוש בחיסון לקורונה שיפותח בישראל וטען כי לשם הצלת חיים ניתן "להבליג" ולהשתמש בתוצרת ישראלית.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ח בניסן תש"פ

עומאר ברגותי
עומאר ברגותי
צילום: REUTERS/Mohamad Torokman

מייסד תנועת החרם נגד ישראל וארגוני ה-BDS, עומאר ברגותי, הוא אחד הלוחמים הגדולים ביותר להחרמת תוצרת ישראלית מכל סוג שהוא.

אולם עמדה זו של ברגותי אותגרה בסמינר מקוון בשפה הערבית שקיים על חשיבות הדגשת הצורך לאנטי נורמליזציה של ישראל, וזאת על רקע תמיכתה של ישראל במאבק הרשות הפלסטינית נגד נגיף הקורונה.

אחד המשתתפים בסמינר שאל את ברגותי מה יעשה במידה וישראל תהיה היחידה שתפתח את החיסון לנגיף. האם שימוש בחיסון אינו סותר את אמונתו שאסור להשתמש בתרופות שיוצרו בישראל.

ברגותי ענה שלשם הצלת חיים אפשר 'להבליג'. "אם ישראל מוצאת תרופה לסרטן, למשל, או נגיף אחר כלשהו, ​​אין בעיה לשתף פעולה עם ישראל כדי להציל מיליוני חיים", אמר ברגותי.

"עד עכשיו לא היינו במצב בו אנו זקוקים לישראל בדחיפות ואף אחד אחר לא יכול להציל אותנו מלבד ישראל. אם זה יקרה, הצלת חיים חשובה יותר מכל דבר אחר", טען.

"מדיניות זו אינה חלה רק על המשבר הנוכחי, אלא חלה באופן כללי על שימוש בכל פריצת דרך רפואית ישראלית", הוסיף.

באותה נשימה ציין ברגותי כי "תומכי ה-BDS לא צריכים לחשוב שמשבר הקורונה הוא כר נוח לחימום היחסים בין ישראל לרשות הפלסטינית. צריך להמשיך להחרים ולבודד את ישראל בכל דרך גם בתקופת הקורונה".