סוף לשחקנים הזרים בספורט הישראלי?

המשבר שהביא איתו נגיף הקורונה עשוי לפגוע קשות בענפי הספורט השונים בעיקר בפן הכלכלי. במשרד האוצר שוקלים להשוות מס

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח בניסן תש"פ

סוף לשחקנים הזרים בספורט הישראלי?-ערוץ 7
שמעון מזרחי. סוף לשחקנים הזרים?
צילום: פלאש 90

מי ישלם את המחיר? על פי דיווחים שונים, נראה כי בזמן שמרבית המשק הישראלי ישוב לפעילות גם אם הדרגתית, מי שיחזור אחרונים למעגל העבודה אלו שחקני, מאמני ובעלי התפקידים בספורט הישראלי.

הסיבה לכך היא כי הסיכויים להידבקות באירועי הספורט הללו גבוהה ואילו התועלת שלה לטובת המשק והכנסות המדינה קטנה. לכן בוועדה האחראית על החזרת המדינה לתפקוד, דירגו הכי נמוך את תיעדוף ההחזרה לפעילות של הספורט הישראלי. אך נראה כי זה לא הנזק העיקרי שצפוי לפגוע קשות בספורט הישראלי כולו.

על פי חשיפה של עדי רובינשטיין במדור הספורט של 'ישראל היום', ישנו סיכוי גבוה כי החל מהעונה הבאה כמות השחקנים הזרים בליגות הספורט השונות של ישראל תפחת באופן משמעותי. הסיבה: השוואת מס השחקנים הזרים לזה של השחקנים הישראלים.

כיום, בעלי הקבוצות מקבלים הנחה משמעותית בתשלום מס על שחקנים זרים לעומת שחקנים ישראלים. אם אכן במשרד האוצר יורו על השוואת מס השחקנים הזרים לזה של הישראלים, כבר לא יהיה משתלם להביא שחקנים זרים, כשאלה גם לא ירצו להגיע במחיר שהוא נמוך משמעותית כתוצאה מכך.

על פי החשיפה בישראל היום, לא רק השחקנים הזרים ייפגעו כתוצאה ממשבר נגיף הקורונה כשגם ההכנות למשחקים האולימפיים שנדחו לקיץ 2021 ובטח אלה לאולימפיאדת פריז ב-2024 ייפגעו משמעותית כשיקוצצו באופן משמעותי תקציבית.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il