מחסום בכניסה לשכונת הר נוף, ירושלים יהונתן ולצר/TPS

בשעה 12:00 נפרסו בירושלים עשרות מחסומי דרכים משטרתיים בכל הכניסות והיציאות של האזורים המוגבלים, במטרה לאכוף את תקנות הסגר על שכונות בעיר.

השכונות הנכללות באזורים המוגבלים: רמות, רמת שלמה, נווה יעקב, הר נוף, גבעת שאול קרית משה, רחביה - בין הרחובות קרן קיימת לישראל עד רחוב רמב״ן (כולל) נחלאות, מקור ברוך, רוממה (רבתי) עזרת תורה, גאולה, מאה שערים, בית ישראל, מוסררה, בית וגן וגבעת מרדכי.

בתנועת התעוררות תקפו את התנהלות עיריית ירושלים, "למרבה הצער הפסדנו כבר שבוע וחצי במערכה על הקורונה רק כי משה ליאון עסוק בפוליטיקה במקום בבריאות הציבור. כבר בשלב מוקדם פנינו למשרד הבריאות וביקשנו לנקוט בצעדים מיוחדים במוקדי התחלואה בירושלים. לצערנו מטעמים פוליטיים ראש העיריה ליאון עיקב את ההחלטה וגם כיום כאשר היא מתקבלת לא נעשית שום הסברה יעילה לציבור. ההודעה מטעם ראש העיריה פורסמה בצורה כזו שרוב התושבים שמתבקשים להכנס לסגר כלל לא מודעים לכך. שורר חוסר ווודאות ובלבול גדול - איזו שכונה לסגר ואיזו לא".

"בתוך כך חשוב לציין, סגר לבדו איננו הפתרון, חייבים להיות צעדים נלווים בדמות הגברת כמות הבדיקות, בידוד החולים ומתן פתרונות רווחה לתושבים. לא ייתכן שעד היום יצאו רק 80 חולים מתוך השכונות לבידוד במלונית, זה סימן שמישהו לא עושה את המוטל עליו. לתושבים אנו אומרים - מאות המתנדבים שלנו ימשיכו להיות פרוסים בשטח ולתת מענה בכפוף להנחיות ולכללים", הוסיפו.

צילום: יהונתן ולצר/TPS
צילום: יהונתן ולצר/TPS
צילום: יהונתן ולצר/TPS
צילום: יהונתן ולצר/TPS
צילום: יהונתן ולצר/TPS

"חולי קורונה מחוייבים לעזוב את ביתם"