השר אלי כהן
השר אלי כהן צילום: אביב הרץ/TPS

שר הכלכלה והתעשיה אלי כהן קורא אחר הצהריים (ראשון) לנשיא המדינה ראובן ריבלין לשנות את החלטתו ולהעניק לראש הממשלה בנימין נתניהו מנדט להרכבת הממשלה.

"הקמת ממשלה במהירות ובדחיפות, זה האינטרס החיוני והמיידי של כל אזרחי ישראל. מי שצריך לקבל כעת את המנדט להקמת הממשלה, זה ראש הממשלה בנימין נתניהו", ציין כהן.

לדבריו, "המצב הוא כזה: בראש המפלגה הגדולה ביותר עומד בנימין נתניהו, בראש הגוש הגדול והמגובש יותר עומד בנימין נתניהו. מי שהולך להיות ראש הממשלה הבא, גם במקרה של רוטציה, זה בנימין נתניהו, מי שיש לו את הסיכוי הגדול ביותר להקים ממשלת חירום לאומית זה בנימין נתניהו. לכן המנדט חייב כעת לעבור אליו".

"עד עתה ניהלו את המשבר הבריאותי והכלכלי בהצלחה ולכן אני קורא לנשיא המדינה - אסור לבזבז זמן מיותר, כדי שנוכל להמשיך בכך ולהוציא את מדינת ישראל מהמשבר הזה במהירות וביעילות, העבר את המנדט להקמת הממשלה בהקדם האפשרי, לראש הממשלה בנימין נתניהו", הוסיף.

מוקדם יותר היום הודיע נשיא המדינה ראובן ריבלין ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי לא יאריך את המנדט שקיבל גנץ להרכבת הממשלה לפני ארבעה שבועות.

ריבלין הודיע עוד כי אם לא יושג הסכם על הרכבת ממשלה עד מחר בחצות הלילה יחזור המנדט להרכבת הממשלה לכנסת ולא יעבור לבנימין נתניהו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו