הליכוד לריבלין: העבר המנדט לנתניהו

השרים ישראל כ"ץ ויריב לוין הגישו לנשיא המדינה פניה רשמית בנושא, ודרשו ממנו לפעול כפי שפעל לאחר הבחירות שנערכו בספטמבר.

ערוץ 7 , י"ח בניסן תש"פ

משלחת הליכוד בבית הנשיא
משלחת הליכוד בבית הנשיא
צילום: מארק ניימן - לע"מ

שר החוץ ישראל כ"ץ ושר התיירות יריב לוין פנו במכתב רשמי לנשיא המדינה, בו הם מבקשים ממנו להעביר את המנדט להרכבת הממשלה לידי יו"ר הליכוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו.

השניים שיגרו את מכתבם בעקבות הודעת נשיא המדינה לפיה אם לא יחתם עד מחר (שני) בחצות הסכם קואליציוני בכוונתו להשיב את המנדט להרכבת הממשלה לכנסת.

במכתבם הזכירו השניים בין היתר כי מתווה האחדות המוסכם הן על הליכוד והן על כחול לבן הוא הקמת ממשלה שבראשה יעמוד בשלב הראשון בנימין נתניהו.

השניים ציינו גם את העובדה שלאחר בחירות ספטמבר, כאשר לא עלה בידי נתניהו להרכיב ממשלה, עבר המנדט לבני גנץ, למרות שמספר הממליצים עליו היה נמוך משמעותית, ועל כן יהיה נכון לנקוט באותה גישה גם הפעם.

מהליכוד נמסר, "תנועת הליכוד שבה ומבקשת מהנשיא ריבלין להעביר את המנדט לראש הממשלה נתניהו, ראש המפלגה הגדולה בכנסת ועם 59 ממליצים, בדיוק כפי שנהג הנשיא ריבלין לאחר הבחירות הקודמות בספטמבר, כשהעביר את המנדט מראש הממשלה נתניהו לח״כ גנץ כשהיו לגנץ רק 54 ממליצים".

מוקדם יותר היום הודיע נשיא המדינה ראובן ריבלין ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי לא יאריך את המנדט שקיבל גנץ להרכבת הממשלה לפני ארבעה שבועות.

ריבלין הודיע עוד כי אם לא יושג הסכם על הרכבת ממשלה עד מחר בחצות הלילה יחזור המנדט להרכבת הממשלה לכנסת ולא יעבור לבנימין נתניהו.

מבית הנשיא נמסר כי נשיא המדינה קיבל החלטה זו לאחר ששוחח גם עם יו״ר הליכוד בנימין נתניהו שלא אישר כי השניים קרובים לחתימה על הסכם שיוביל לממשלת אחדות.

"והיה ולא יחתמו השניים על הסכם עד מחר בחצות, ולא תשתנה תמונת הממליצים, ישוב המנדט לכנסת ותחל תקופת 21 הימים בהם יוכלו חברי הכנסת לגבש רוב להמלצה על מועמד מוסכם. למועמד המוסכם ינתנו 14 יום להרכיב ממשלה", נמסר בהודעה.

מכתב השרים לנשיא
צילום: דוברות