מנכ"ל אמונה דוד הדרי: הגיל הרך בראש סדר העדיפות

בעמדת השידור המאולתרת בירושלים שוחחנו עם מנכ"ל אמונה דוד הדרי על הסגר בשכונות ועל הניסיון להחזיר את מערכת החינוך לשגרה.

ערוץ 7 , י"ח בניסן תש"פ

סגן ראש העיר ירושלים לשעבר וכיום מנכ"ל אמונה, דוד הדרי, שוחח עם ערוץ 7 להחלטה לבטיל סגר על השכונות הירושלמיות בשל התפשטות נגיף הקורונה.

תחילה סיפר על סדר הפסח שעבר, "זכיתי במשפחה גדולה גם שלהורים, אחים וילדים אך בליל הסדר היינו שלושה אנשים בלבד. שמחנו, חגגנו והבנו את המצב. יש אצלנו את מנייני המרפסות ולדעתי לא החסרתי אפילו תפילה אחת במניין ומקיימים את המניינים לפני המצב".

היה צריך לסגור את השכונות לפני החג או שכל הסגר על השכונות הירושלמיות מיותר והאם ראש העיר מונע משיקולים פוליטיים כמו שטוען יו"ר סיעת התעוררות בעירייה עופר ברקוביץ? "בתור סגן ראש עיר לשעבר אני יכול להבין את המצב את המציאות. אני מציע לעופר ברקוביץ שלא להשתמש בנושא הזה להתנגחות פוליטית. הדברים הגיוניים ומשרד הבריאות מראה את התוצאות בשטח. נראה לי מאוד סביר למרות שלא נוח".

אין כאן פוליטיקה? "אני לא חושב שקוראים לזה פוליטיקה. קוראים לזה גמישות כזו או אחרת כמו בכל עיר ועושים את ההתאמות".

יש כמה מעונות שלכם באמונה שעדין עובדים בתקופת הקורונה? "מעונות אמונה שפורסים בכל רחבי הארץ כולם סגורים אבל יש לנו 4 בתי ילדים שפועלים למען ילדים בסיכון. קיימנו שם את ליל הסדר וגם בימים אלה יש פעילות עם מאות ילדים עם אנשי צוות זה לא פשוט אבל אנחנו מתאימים את עצמינו למצב".

איך מערכת החינוך חוזרת לשגרה ? "לא הייתי רוצה להיות שר החינוך בימים אלה. אני לא רואה את מערכת החינוך חוזרת לשגרה מיד אחרי פסח ובטח לא בגיל הרך".

לסיום אומר הדרי, "אני לא רואה את המעונות חוזרים לשגרה. כל מעונות היום קורסים ולא תהיה אפשרות טכנית לחזור לעבודה כי לא יהיה איך לשלם לא לעובדים ולא לספקים. המדינה חייבת להתעשת ולשים את הגיל הרך בראש סדר העדיפות ולהזרים משאבים".