חגית משה: להעביר בכפייה חולי קורונה למלונות בירושלים

סגנית ראש העיר זועמת על ההחלטה להטיל סגר על שכונות שלמות בבירה. "המנכ"ל המהולל של משרד הבריאות לא עושה כלום חוץ מלסגור שכונות".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בניסן תש"פ

חגית משה
חגית משה
צילום: חזקי ברוך

סגנית ראש העיר ירושלים, חגית משה, זועמת על ההחלטה להטיל סגר על שכונות שלמות בירושלים לאחר שהתגלו בהן מספר רב של חולי קורונה.

"אני דורשת מראש העיר ירושלים משה ליאון ומשרד הבריאות להשתמש בצו החירום שיש בסמכותו ולהעביר חולי קורונה באופן כפוי לבתי מלון בירושלים. מי שחולה קשה מתפנה לבית החולים ומי שיש לו רק תסמינים שישלחו אליו שוטר שיפנה אותו למלון. למה לחכות שיהיו מספרים יותר גדולים במקום לטפל נקודתית?''.

משה מותחת ביקורת על משרד הבריאות ומנכ''ל המשרד משה בר סימן טוב, "אדון מנכ"ל שהחליט על הסגר שגם ינחה את הרופאה המחוזית לחתום על הצו ולבודד את החולים".

"המנכ"ל המהולל של משרד הבריאות שהחליט שהוא סוגר שכונות בירושלים והוא לא עושה כלום חוץ מלסגור שכונות כי זה מצטלם טוב בטלוויזיה שיראו שכונות ורחובות ריקים בירושלים, שינחה לבודד את החולים. כולם עסוקים ב'כסתחים' ואיך השכונות בירושלים יצטלמו בחדשות במקום לטפל ולצמצם את הנגיף".

משה מוסיפה, "נראה לך הגיוני לסגור שכונה כמו רמות עם 66 אלף תושבים ממש בגודל של עיר בגלל 80 חולי קורונה? סגרו שכונה כמו גבעת מרדכי עם למעלה מ-30 אלף תושבים בגלל 30 חולי קורונה, זה סביר ? לקחו את שכונת רחביה והוציאו את רחוב עזה מהסגר ורק רחובות של חרדים אמריקאים השאירו בסגר. יש כאן משהו מגמתי לגבי השכונות".

היא מתקשה להבין את התועלת: "מה יצא מזה שסגרתם שכונה? עשיתם בדיקות לתושבים? הפכתם את השכונה למדגרה של קורונה ובסוף נראה יותר הידבקות ויותר אנשים בריאים שחלו במקום להשתמש בצו ולפנות את החולים למלונות".

לשאלה האם התייעצו איתה לפני קבלת ההחלטה השיבה משה "אני יודעת שראש העיר לא היה בעד וניסה לצמצם את הסגר אבל אם כפו עליו את ההסגר הוא חייב להפעיל את הצו ויש לו סמכות עם הרופאה המחוזית לכפות על אנשים חולי קורונה להתפנות למלונות באופן כפוי".

"כולם עסוקים בוועדת החקירה שתקום אחרי הקורונה במקום לטפל עכשיו במצב. יש למדינה כתובת מדויקת של כל חולה ויש לשלוח לו שוטר או חייל שיפנה אותו מביתו. לא יכול להיות שסוגרים שכונות שלמות של 60 אלף תושבים בגלל 80 תושבים".