בכיר במשרד הבריאות: מוקדם לדבר על חזרה ללימודים

במשרד הבריאות ממליצים להמתין עם פתיחת מערכת החינוך. האפשרות להטיל עוצר ב"שביעי של פסח" נמצאת על השולחן.

ערוץ 7 , י"ח בניסן תש"פ

שוטרים במחסום בירושלים
שוטרים במחסום בירושלים
צילום: דוברות המשטרה

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכריע בשאלה האם לקדם "אסטרטגיית יציאה" ממשבר הקורונה רק במהלך סוף השבוע, ואז יקבל את ההחלטות הסופיות לגבי ההנחיות בשבוע שלאחר חג הפסח.

בחדשות 12 דווח כי הוויכוח הגדול ביותר בין משרדי הממשלה הוא באשר למערכת החינוך, סביב השאלה אם ניתן להחזיר חלק מהילדים למסגרות כבר בשבוע הבא.

בכיר במשרד הבריאות המליץ לנתניהו להמתין עם פתיחת מערכת החינוך ואמר כי "מוקדם מאוד להחזיר את הלימודים למרות הלחץ, גם מדינות נוספות לא מדברות על זה וזה לא סתם".

במשרד הבריאות חוששים כי הדיבורים המוגברים על אסטרטגיית היציאה יובילו להתרופפות במשמעת הציבורית ולכן האפשרות להטיל עוצר או סגר מחמיר במהלך החג השני נמצאת על השולחן.

משה בר סימן טוב, מנכ''ל משרד הבריאות, אמר היום (ראשון) כי ״סכנת ההידבקות והתפשטות נגיף הקורונה טרם חלפה אני חוזר ומדגיש שיש להישאר בבית ולצאת רק לפעולות חיוניות כגון רכישת מזון ותרופות. יש לעטות מסכה בכל יציאה מהבית ולשמור על מרחק של שני מטרים מאדם לאדם, וחשוב מאוד להקפיד על רחיצת ידיים.

''אני מבין שזה קשה להישאר בבית לאורך זמן אך הציבור הוכיח ומוכיח את יכולתו לעמוד בהנחיות ולהגן על המשפחות של כולנו''.

בר סימן טוב הדגיש: ''קיום מפגשים בחג מסכן את החיים של כולנו. ראינו מה קורה במדינות אחרות שבהן התרופפה המשמעת ועלינו לגלות משמעת לאורך זמן כדי לא להגיע למצבים הללו. אני חוזר ומדגיש - תישארו בבית בכל ימי החג״.