הפרקליטות: שרון ובניו יחקרו

גורמים בפרקליטות אומרים כי ראש הממשלה ובניו יחקרו בפרשת ההלוואה מהמליונר סיריל קרן

ולאחר הבחירות הם יזומנו לחקירה במשטרה.

, כ"א בשבט תשס"ג

בפרקליטות המדינה אומרים כי החקירה נגד שרון ובניו לא הוקפאה כלל.

יש לציין כי היועץ המשפטי לממשלה אמנם החליט לעכב את החקירות של אישי ציבור עד לאחר הבחירות, אך מעולם לא ציין כי החקירות הללו יוקפאו.

לפי שעה טרם פנו חוקרי המשטרה אל היועץ המשפטי כדי לחקור את שרון ובניו בפרשת סיריל קרן.
כרגע נמצאת החקירה בשלב המתנה עד למיצוי חיקור הדין למליונר סיריל קרן בדרום אפריקה.


פרקליטי המדליפה מנסים לשנות קו

פרקליטיה של עו"ד גלאט ברקוביץ' שהדליפה את המסמך "מטעמים אידאולוגיים" על פי הודאתה, החליטו אמש לשנות קו ולהדגיש את מה שהם מכנים הלגיטימיות המוסרית של מעשה ההדלפה כחשיפה למען טוהר המידות שבשלטון הנחשבת מבחינה משפטית כמניע לגיטימי ולהרחיק את המניע האידאולוגי פוליטי הנחשב מניע זר ופסול.

"היא חשה שהחקירה נגד ראש הממשלה מתמסמסת, ופעלה על פי צו המצפון מתוך מניעים אידיאולוגיים מוסריים טהורים" אמר עו"ד רזניק וציין כי "המעשה שעשתה אינו לגיטימי, אבל היא לא פעלה ממניעים פוליטיים".

פרקליטיה הוסיפו כי החלטתה של עו"ד גלאט ברקוביץ' לדאוג לבנה המשרת בצה"ל שלא ישרת חלילה תחת מנהיגותו של שרון היתה מניע משני בלבד. לדבריהם, היא "חשבה שמדינת ישראל מספיק יקרה לה, כדי שאזרחי המדינה יבינו וידעו שיש חקירה נגד ראש הממשלה בנושאים חמורים, והחקירה הוסתרה מהם עד כה. היא חשה שהחקירה לא מתנהלת כפי שהיא סבורה שהיתה צריכה להתנהל, והחליטה לחשוף את הדברים תוך שלקחה בחשבון שהיא תיחשף".

עו"ד רזניק יצא במילים קשות נגד היועץ המשפטי לממשלה וטען כי לא יתכן שהוא יחקור הדלפות ובה בשעה ידליף פרטים מחקירתה של עו"ד גלאט ברקוביץ'.

בפרקליטות המדינה הגיבו על הדברים ואמרו כי המדליפה הודתה באופן ברור בחקירתה כי החליטה להדליף את המסמך דווקא לפני הבחירות וציינה את מניעיה שהיו אידאולוגיים – פוליטיים.

בפרקליטות ציינו כי דבריו של עו"ד רזניק הם בבחינת "מכבסת מילים" ושום דבר לא ישנה את הודאתה המקורית של עו"ד גלאט ברקוביץ'.

בשבוע הבא יקיים מנכ"ל משרד המשפטים, אהרון אברמוביץ, שימוע לעו"ד גלאט ברקוביץ'.

בפרקליטות סבורים כי יש להגיש כתב אישום נגד הפרקליטה המדליפה.