פטירת הרב אליהו בקשי דורון
הנשיא ריבלין ספד: ''רב, אב ומורה דרך לקהילות ישראל''

הרב הראשי לשעבר שנפטר בגיל 79 יובא למנוחות הבוקר בהלוויה מצומצמת. "תלמיד חכם עצום עם אחריות עמוקה לכלל ישראל".

ערוץ 7 , י"ט בניסן תש"פ

הנשיא ריבלין ספד: ''רב, אב ומורה דרך לקהילות ישראל''-ערוץ 7
הרב בקשי דורון
Photo by FLASH90

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד הבוקר (שני) לרב אליהו בקשי דורון זצ''ל שהלך לעולמו בגיל 79 לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

''שמעתי בצער עמוק על פטירתו של הראשון לציון הגאון הרב אליהו בקשי דורון זצ״ל. הרב בקשי דורון זצ״ל היה תלמיד חכם עצום עם אחריות עמוקה לכלל ישראל, רב, אב ומורה דרך לקהילות ישראל בארץ ובתפוצות ש׳הֵשִׁיב לֵב אָבוֹת עַל בָּנִים וְלֵב בָּנִים עַל אֲבוֹתָם׳ וקירב לבבות ישראל", אמר ריבלין.

הלווייתו של הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון תתקיים בבית הלוויות הספרדי בגבעת שאול הבוקר בשעה 10:30.

ההלוויה תתקיים בנוכחות מצומצמת של ילדיו של הרב בקשי דורון ורבנים בכירים. המשטרה והמשפחה פנו לציבור בבקשה שלא להגיע להלוויה ולשמור על כללי משרד הבריאות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד אמש: "אני דואב עמוקות – עם עַם ישראל כולו – על פטירתו של הראשון לציון, הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי-דורון זצ"ל. תנחומיי העמוקים מסורים למשפחתו הנכבדה ולתלמידיו הרבים.

''הרב בקשי-דורון היה חוליה חשובה בשרשרת מסירת התורה של חכמי ספרד. בקיאותו המופלגת במקורות ישראל התמזגה עם מידותיו הנאצלות. הוא ניחן בנועם הליכות וקיבל במאור פנים כל אדם.

''הרב בקשי-דורון שימש כמורה דרך לכלל קהילות ישראל, בארץ ובעולם. פגשתי בו פעמים רבות ותמיד התרשמתי מאישיותו החמה. בעבורו תורת ישראל נחשבה כתורת חיים. תמצית דרכו הייתה תבונה, סובלנות ואהבת העם והמדינה.

''לדאבון הלב, הרב בקשי-דורון נדבק בנגיף הקורונה ומאמצי הרופאים להצילו לא צלחו. חבל על דאבדין. זכרו יוסיף להיות חקוק בלב עמנו", דברי נתניהו.