סופית: אלונה ברקת עוזבת את באר שבע

אחרי שכבר הודיעה לפני שבועיים על עזיבה בשל מחלוקת כספית עם שחקני המועדון מבירת הנגב. הודיעה ברקת על פרידה סופית לאחר 13 שנים

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט בניסן תש"פ

סופית: אלונה ברקת עוזבת את באר שבע-ערוץ 7
אלונה ברקת עם צלחת האליפות של קבוצתה
צילום: Roy Alima/Flash90

עכשיו זה סופי בהחלט - אלונה ברקת נפרדת מהפועל באר שבע. אחרי שכבר פעמיים בעבר הודיעה על עזיבת המועדון בראשה היא עומדת מאז 2007, פעם אחת בשל אלימות אוהדים כנגד מאמנה ופעם בשל הרצון להשתלב בפוליטיקה כששובצה למקום ה-3 ברשימת 'הימין החדש' בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד, ופעמיים חזרה בה, הפעם זה סופי - אלונה ברקת עוזבת את הפועל באר שבע.

הבעלים של המועדון מבירת הנגב אותו הובילה לשלוש זכיות רצופות באליפות המדינה בכדורגל ולהופעות אדירות במפעל הליגה האירופית היוקרתי, הודיעה כבר לפני כשבועיים על עזיבת המועדון לאחר ששחקניה סירבו לקצץ בשכרם לאור משבר הקורונה ואף שכרו עורך דין בכדי לדון איתה על כך.

ברקת נפגעה עד מאוד מהצעד של השחקנים וסירובם לקצץ ולתמוך בה בימים כלכליים קשים אלו שכולם נפגעים, והודיעה כרעם ביום בהיר כי היא עוזבת.

לאחר שהבינו את הטעות שעשו ואת המחיר הרב שישלמו במקרה של עזיבתה של אלונה את המועדון, חזרו בהם השחקנים והחלו במסע לחצים על הבעלים לחזור בה מהחלטתה. הלחצים כמעט והכניעו את אלונה בפעם השלישית לחזור בה מאיומה, אך הבוקר (שני) הודיעה כי הפעם זה סופי.

כעת מה שיקרה הוא שהנאמן שמינתה ברקת, עורך דין יצחק יונגר, יקבל ייפוי כוח לנהל את הקבוצה עד תום העונה ולאחר מכן ביחד עם דירקטוריון עצמאי שימונה מתחילת העונה הבאה יחפשו אחר בעלים חדש שירכוש את הקבוצה. בנוסף, הנאמן והדירקטוריון יגבשו תכנית להכנת הקבוצה לעונה הבאה תוך איזון תקציבי, באופן שיאפשר את מכירת הזכויות לרוכש החדש ובכפוף ליישום תכנית תקציבית מאוזנת, ברקת תיתן תרומה כספית חד פעמית של 5 מיליון שקלים

מהפועל באר שבע נמסר כי "אלונה ברקת הודיעה היום שהחליטה להיפרד מהפועל באר שבע, שאותה ניהלה במשך 13 שנים, תקופה שבה השקיעה במועדון למעלה מ-200 מיליון ש״ח, והביאה אותו לתור הזהב של 3 אליפויות רצופות והישגים רבים באירופה".

"השחקנים אמנם הודיעו - לאחר ששכרו עורך דין ויצאו למאבק - שהם מקבלים את המתווה, אבל לדברי אלונה ברקת הסירוב הראשוני הוכיח לה שאין יותר אמון בינה לבין השחקנים והוביל למסקנה שעליה לסיים את דרכה במועדון ולהעביר אותו לידי בעלים חדשים. יחד עם זאת מסרה אלונה ברקת שהיא מודה לנאמן ולשחקני הקבוצה שהגיעו להבנות בדבר מתווה הקיצוץ לעונה זו".

בפוסט שפרסמה לאוהדים הרבים של הקבוצה, כתבה אלונה ברקת:
"חשוב לי להבהיר שלא החלטתי את מה שהחלטתי כדי לכופף את הידיים של אף אחד. נתתי הצעה שהייתה מהנדיבות בליגה ובמשק בכלל ובדרך הבנתי ברגע אחד את מה שהיה עלי להבין הרבה קודם - שאיבדתי את חדר ההלבשה.

"אני ציפיתי שהשחקנים יתנו בי אמון ויבינו שאני פועלת לטובת המועדון ולטובתם האישית. הם בחרו אחרת וזו זכותם. בשבוע שעבר קיבלתי מסמך רשמי עם חתימות של השחקנים על מתווה החירום שהצעתי כדי לצלוח את משבר הקורונה. אני מאוד מעריכה את הצעד הזה אבל עדיין מתקשה להתגבר על מה שהלך לאיבוד – הלב והנשמה".

את דבריה חתמה אלונה ברקת בתודות לשחקנים, למאמנים, לעובדים, לראשי עיריית באר שבע ולאוהדים: "אני יודעת שאתם האוהדים תמשיכו לתמוך במועדון ביתר שאת כדי שהפועל באר שבע תדע ימים יפים גם בעתיד. אני אוהבת אתכם מכל לבי ותמיד תישארו עבורי עמוק בנשמה בכל אשר אפנה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il