ראובן ריבלין
ראובן ריבלין צילום: Flash90

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שוחח היום (שני) עם ראשי הכנסיות בישראל לכבוד חג הפסחא.

הנשיא שוחח עם הפטריארך היווני של ירושלים תיאופולוס השלישי, הפטריארך הארמני של ירושלים נורהאן מנוגיאן, ראש הפטריארכיה הלטינית בישראל בפועל פיירבטיסטה פיצאבללה, הקוסטוס של המקומות הקדושים פרנצ'סקו פטון וראש הכנסייה היוונית הקתולית בישראל יוסף מטא.

הנשיא ביקש להעביר את ברכתו לחג הפסחא להם ולכל הקהילות בישראל: "המגיפה מציבה אותנו בפני אותם קשיים ובפני אותן מצוקות".

הנשיא הביע צער בפני ראשי הכנסיות על הנסיבות שמנעו את ביקורו המסורתי אצלם: "לצערי, השנה לא נוכל לקיים את המפגש השנתי שלנו לציון חג הפסחא, מסורת שקיימנו בשש השנים האחרונות''.

הפטריארך היווני תיאופוליס הודה לנשיא על שיחתו ואמר "ברצוני לאחל לך ולעמך חג פסח שמח. שנינו עובדים קשה כדי לעזור לקהילות שלנו, ללא כל אפליה. כולנו חולקים מסירות משותפת, כולנו ילדיו של אותו האל".

הפטריארך הארמני של ירושלים אמר: "אלו זמנים קשים, אבל אני בטוח שהמוחות הישראליים יגיעו לפתרון בקרוב".

בשיחתו עם הפטריארך הלטיני פיירבטיסטה פיצאבללה שהתנהלה בעברית, סיפר הנשיא על שיחתו עם האפיפיור בשבוע שעבר. הפטריארך הלטיני השיב שהוא יעביר את תפילותיו וברכותיו של הנשיא לקהילתו והביע תקווה כי הם ייפגשו שוב בקרוב.

הקוסטוס של המקומות הקדושים פרנצ'סקו פאטון הדגיש בשיחתם: "אנחנו מתפללים בכל יום עבורך, עבור מדינת ישראל ועבור העולם כולו".

בשיחתם של הנשיא וראש הכנסייה היוונית הקתולית יוסף מטא הדגיש ראש הכנסייה: "זה כבוד גדול עבורי לברך אותך ואת העם היהודי כולו לכבוד חג הפסח. אני מאחל שתפילתנו המשותפת תישמע ותפתח את הדרך ליציאה מהמשבר הזה".

הנשיא סיים את שיחותיו בתפילה: "לשנה הבאה בירושלים, ולימים טובים יותר לכל היהודים. הנוצרים, המוסלמים- לכל ברואי האל. יחד נתגבר. אלוהים יברך אתכם וחג פסחא שמח".