נתניהו:
סגר ממחר בשעה 17:00 ועד יום חמישי בבוקר

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז על סגר במהלך שביעי של פסח והמימונה והודיע כי המאפיות ומחלקות החמץ בסופרמרקטים ייפתחו רק בחמישי.

ערוץ 7 , י"ט בניסן תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (שני) הצהרה לתקשורת לעדכון על ההגבלות הבאות לקראת שביעי של פסח במסגרת המאבק בנגיף הקורונה.

ראש הממשלה פתח בניחומים למשפחתו של הראשון לציון הרב בקשי דורון שנפטר מנגיף הקורונה. "הרב סמל לסובלנות אהבת הבריות ואהבת ישראל".

נתניהו המשיך, "במאבק העולמי והלאומי במלחמה בקורונה אין הפוגה, מתנהל כאן קרב איתנים בין סיכויי ההצלחה לסכנת הכישלון".

"אני רוצה לשתף אתכם בנתון אחד שממשלת דרום קוריאה פרסמה בימים האחרונים - 191 אנשים שחלו והחלימו התגלו שוב כחולים. אם זה נכון - המציאות מורכבת הרבה יותר ממה שחשבנו. יכול להיות שהחסינות לא קיימת והנגיף יכול להתפרץ מחדש. כולנו חייבים לנקוט במשנה זהירות והתרופפות המשמעת - זה דבר אנושי וטבעי, אבל במלחמה בקורונה אין ברירה", הוסיף ראש הממשלה.

לדבריו, "ישראל מדורגת כאחת הבטוחות בעולם בכל המדדים ביחס לאוכלוסיה. עמדנו על 22% גידול באחוז הנדבקים, היום עומדים על 4%. אבל אם ננקוט לפני הזמן בצעדים שעדיין נדרשים אנחנו נשלם מחיר כבד בחיי אדם".

נתניהו מסר את ההנחיות החדשות שתאשר הממשלה לקראת החג. "ממחר בשעה 17:00 ועד יום חמישי בשעה 5:00 חובה להישאר בגבולות הערים והיישובים. אתם מתבקשים לחגוג את שביעי של פסח והמימונה בחיק המשפחה הגרעינית".

ראש הממשלה הוסיף כי "המאפיות ומחלקות החמץ בסופרמרקטים ייפתחו ביום חמישי לפנות בוקר ובכל מקרה ננחה את המשטרה למנוע התקהלויות. ביום המימונה נאסור התקהלויות כלשהן במקומות הציבוריים".

"היכולת שלנו להגיב במהירות ובגמישות על אתגר הקורונה משמשת מודל למדינות רבות. חלק גדול מהמדינות עושות את הצעדים הדרושים באיחור ועל כך הן משלמות מחיר יקר מאוד בחיי אדם. המלחמה הזו היא מאבק דינמי, ואנחנו לפעמים גם מתקנים את עצמנו תוך כדי תנועה", אמר נתניהו וסיפר, "בליל הסדר היה איתנו בבית בני אבנר, שהגיע מדירה צמודה שנמצאת בתוך משכן ראש הממשלה. שמעתי את הביקורת הציבורית ומבחינתי ראוי היה להחמיר גם בעניין הזה, כפי שאני החמרתי וכפיתי על עצמי בידוד כפוי".

נתניהו התייחס גם למגעים להקמת ממשלת חירום לאומית. "אנחנו משקיעים מאמצים רבים להקים ממשלת אחדות עוד הלילה. גם אם זה לא יקרה הלילה, נעשה את המאמץ להשיג את האחדות שכל כך נדרשת למדינה במצב הנוכחי".