בני גנץ: "נתניהו, זה רגע האמת שלנו"

יו"ר כחול לבן דיבר על המגעים להקמת ממשלת אחדות, שעות ספורות לפני פקיעת המנדט שניתן לו. "הגענו לסיכומים, אני מקווה שנעמוד בהם".

ערוץ 7 , י"ט בניסן תש"פ

יו"ר כחול לבן בני גנץ נשא הערב (שני) הצהרה באשר לצורך בהקמת ממשלת אחדות.

"מי שרואה את עצמו מנהיג את המדינה הזו ואת העם הזה חייב להוכיח בכל עת שהוא יכול לעמוד כקיר פלדה מול כל לחץ ואיום. לפני קצת יותר משנה נכנסתי לחיים הציבוריים והקמתי ביחד עם שותפים את הכח הפוליטי הגדול ביותר בעשור האחרון. קיבלתי ממכם אמון ומנדט ואת הגיבוי לעשות את מה שהמדינה שלנו צריכה, ולא להתקפל מול לחצים, גידופים ואיומים", אמר גנץ.

הוא ציין כי "אחרי הבחירות האחרונות נוצרה מציאות חירום חדשה, ועמדו בפני שתי אופציות: לגרור את ישראל לבחירות רביעיות או לפעול להקמת ממשלת חירום לאומית. בחרתי לצעוד בנתיב להקמת ממשלה תוך לקיחת סיכונים אישיים ופוליטיים. לא רציתי שכחול לבן תתפרק אך לא נרתעתי כשחברי עשו זאת והמשכתי קדימה".

"מצב החירום אילץ את כולנו לחשב מסלול מחדש. נתניהו הבין שהוא זקוק לסיוע שלי בהתמודדות בניהול המשבר. אנחנו במלחמה קשה, מספר המתים הולך וגודל ומגיע לממדי ענק. בשעה הזו אף אחד לא יטיף לי על פוליטיקה וינזוף בי על כך שבחרתי בטובת אזרחי המדינה", הצהיר גנץ.

לדבריו, "לפני מספר ימים הגענו נתניהו ואני לסיכום הגון, סיכום שקובע חלוקה הוגנת על העומס האדיר שעומד בפני ממשלת החירום. הגענו לסיכומים, אני מקווה ועומד על כך שנממש אותם לטובת אזרחי ישראל. מנהיג חזק נבחן ביכולת להוביל ולא להיגרר. נתניהו, הגענו לרגע האמת. ההיסטוריה לא תסלח למי שיברח. האזרחים מצפים מאיתנו להגיע להכרעות קשות, הם מצפים שנחליט שאנחנו נאמנים למדינה ולאזרחיה לפני הכל".