עודד רביבי:
ההתנגדות למדינה פלשתינית מונעת ריבונות

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, רואה בהתנגדותם של מנהיגי ימין להקמת מדינה פלשתינית מכשול בדרך להחלת ריבונות בהתאם לתכנית טראמפ.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ב בניסן תש"פ

ההתנגדות למדינה פלשתינית מונעת ריבונות-ערוץ 7
עודד רביבי
צילום: ערוץ 7

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, מבקר את המתנגדים להקמתה של מדינה פלשתינית ורואה בהם מכשול בפני החלת ריבונות ישראל על הישובים ביהודה ושומרון.

"אנשי ימין המתנגדים למדינה פלסטינית פוגעים בסיכויי ישראל להחיל ריבונות על ההתנחלויות ביהודה ושומרון", מצוטט רביבי בג'רוזלם פוסט.

העיתון מסביר כי על מנת לקבל את ההסכמה האמריקאית לריבונות על 30 אחוזים משטחי יהודה ושומרון על ישראל להסכים להקמתה של מדינה פלשתינית מפורזת על שאר השטח.

בשיחה עם ערוץ 7 מדייק רביבי וקובע כי "האמריקאים אמרו כי מותר יהיה להחיל את הריבונות על שלושים אחוז בשלבים המוקדמים של המו"מ שכלל לא ברור אם יגיע להתגבשות של מדינה פלשתינאית".

רביבי הסביר כי הוא מאמין שישראל יכולה לתכנית השלום של טראמפ במלואה, כולל החלק הנוגע למדינה פלשתינית מפורזת, מכיוון שהסירוב הפלשתיני לעשות זאת, ימנע מהמדינה הזאת לקום. בשיחה עם ערוץ 7 מקפיד רביבי להדגיש כי "בפועל אין בכך שינוי גדול מהמצב הקיים היום בשטחי A ו-B".

"כולם הבינו שאנחנו לא בהכרח הולכים להגיע לשלב של מדינה פלשתינית. אבל האמריקאים רצו לשמוע מאיתנו כן בלי לומר לא. ויש אנשים בימין שאינם יכולים לומר כן, מבלי לומר לא, מה שהציב את כל עסקת טראמפ מהיום הראשון בסוג כלשהו של תסבוכת ביחס לימין", דברי רביבי בראיון.

"אני לא מאמין שיש ראש ממשלה ישראלי שיכול לקדם ריבונות בלי שהממשל האמריקני יסכים לכך", אומר רביבי. "אם הריבונות תתקדם קדימה, ישראל תזדקק לגיבוי של ארה"ב בזירה הבינלאומית, ובמיוחד במועצת הביטחון של האו"ם שבה לארה"ב יש וטו", הוא מסביר ומוסיף כי "חשוב שישראל תזכור שמה שעומד כאן על כף המאזניים. זה לא רק מה שאנחנו רוצים להשיג. עלינו להבין שיש עוד שחקנים במגרש".