נתניהו וגנץ ינסו לסכם על ממשלת אחדות

ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן ייפגשו בניסיון להביא להקמת של ממשלת חירום לאומית עוד הלילה. "בני, אני מחכה לך במעון ראש הממשלה"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בניסן תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ ייפגשו הערב (שני) בניסיון להביא כבר במהלך הלילה להקמתה של ממשלת חירום לאומית.

בין כחול לבן והליכוד התקיים במהלך היום משא ומתן אינטנסיבי, אך בחלק מהזמן היה נראה שהצדדים מתרחקים.

לאחר ההצהרות המפוייסות של מנהיגי שתי המפלגות מוקדם יותר, החליטו הצדדים לקיים פגישה ולנסות לסגור את הקצוות שנותרו פתוחים בדרך להקמת הממשלה.

גנץ אמר בהצהרתו, "אחרי הבחירות האחרונות נוצרה מציאות חירום חדשה, ועמדו בפני שתי אופציות: לגרור את ישראל לבחירות רביעיות או לפעול להקמת ממשלת חירום לאומית. בחרתי לצעוד בנתיב להקמת ממשלה תוך לקיחת סיכונים אישיים ופוליטיים. לא רציתי שכחול לבן תתפרק אך לא נרתעתי כשחברי עשו זאת והמשכתי קדימה".

"מצב החירום אילץ את כולנו לחשב מסלול מחדש. נתניהו הבין שהוא זקוק לסיוע שלי בהתמודדות בניהול המשבר. אנחנו במלחמה קשה, מספר המתים הולך וגודל ומגיע לממדי ענק. בשעה הזו אף אחד לא יטיף לי על פוליטיקה וינזוף בי על כך שבחרתי בטובת אזרחי המדינה", הצהיר גנץ.

לדבריו, "לפני מספר ימים הגענו נתניהו ואני לסיכום הגון, סיכום שקובע חלוקה הוגנת על העומס האדיר שעומד בפני ממשלת החירום. הגענו לסיכומים, אני מקווה ועומד על כך שנממש אותם לטובת אזרחי ישראל. מנהיג חזק נבחן ביכולת להוביל ולא להיגרר. נתניהו, הגענו לרגע האמת. ההיסטוריה לא תסלח למי שיברח. האזרחים מצפים מאיתנו להגיע להכרעות קשות, הם מצפים שנחליט שאנחנו נאמנים למדינה ולאזרחיה לפני הכל".

ראש הממשלה ענה לדברים וכתב בחשבון הטוויטר שלו, "‏בני, אני מחכה לך במעון ראש הממשלה בירושלים - בוא ניפגש ונחתום עוד הערב על הקמת ממשלת חירום לאומית שתציל חיים ותפעל למען אזרחי ישראל".