ימינה:
נתניהו מכר את מערכת המשפט והריבונות, פירק את גוש הימין

גורמים במפלגה תקפו את ראש הממשלה, ''נתניהו יישאר עם איציק שמולי ועמיר פרץ וריבונות לא תהיה, מבחינתו ניתן להשתמש בימין ולזרוק''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בניסן תש"פ

נתניהו
נתניהו
Flash 90

גורמים בימינה תוקפים הערב (שני) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו שנפגש עם בני גנץ במטרה להקים ממשלת אחדות.

''נתניהו מוותר על כל מה שחשוב לימין, ועל השותפים ה'טבעיים' כפי שהוא מכנה אותנו. הוא יישאר עם איציק שמולי ועמיר פרץ, ועדה לשיבוט שופטי שמאל, וריבונות כבר לא תהיה כפי שכולם יודעים. מבחינתו ניתן להשתמש בימין ולזרוק. הזריקה תהא הדדית", אמרו בימינה.

בימינה גם תקפו את החלטת נתניהו לוותר על שליטת הימין במשרדי המשפטים והביטחון: ״לצערנו מתברר שנתניהו מוכר את מערכת המשפט והריבונות לשמאל. אם זה כך נגמר עידן גוש הימין.

''זהו סכין בגב של הציונות הדתית שהלכה עימו ויהיה גם גט כריתות. לא ייאמן שעם 59 מנדטים הוא ויתר על הכל לגנץ עם 17 מנדטים״, תקפו במפלגה.

כאמור, גנץ ונתניהו נועדו הלילה בבית ראש הממשלה בירושלים, מתוך כוונה לגשר על הפערים האחרונים ולהקים ממשלת אחדות.

"‏בני, אני מחכה לך במעון ראש הממשלה בירושלים - בוא ניפגש ונחתום עוד הערב על הקמת ממשלת חירום לאומית שתציל חיים ותפעל למען אזרחי ישראל", כתב מוקדם יותר נתניהו בחשבון הטוויטר שלו.

יו"ר כחול לבן נשא הערב הצהרה שבמהלכה אמר "אחרי הבחירות האחרונות נוצרה מציאות חירום חדשה, ועמדו בפני שתי אופציות: לגרור את ישראל לבחירות רביעיות או לפעול להקמת ממשלת חירום לאומית. בחרתי לצעוד בנתיב להקמת ממשלה תוך לקיחת סיכונים אישיים ופוליטיים. לא רציתי שכחול לבן תתפרק אך לא נרתעתי כשחברי עשו זאת והמשכתי קדימה".

"מצב החירום אילץ את כולנו לחשב מסלול מחדש. נתניהו הבין שהוא זקוק לסיוע שלי בהתמודדות בניהול המשבר. אנחנו במלחמה קשה, מספר המתים הולך וגודל ומגיע לממדי ענק. בשעה הזו אף אחד לא יטיף לי על פוליטיקה וינזוף בי על כך שבחרתי בטובת אזרחי המדינה", הצהיר גנץ.

לדבריו, "לפני מספר ימים הגענו נתניהו ואני לסיכום הגון, סיכום שקובע חלוקה הוגנת על העומס האדיר שעומד בפני ממשלת החירום. הגענו לסיכומים, אני מקווה ועומד על כך שנממש אותם לטובת אזרחי ישראל. מנהיג חזק נבחן ביכולת להוביל ולא להיגרר. נתניהו, הגענו לרגע האמת. ההיסטוריה לא תסלח למי שיברח. האזרחים מצפים מאיתנו להגיע להכרעות קשות, הם מצפים שנחליט שאנחנו נאמנים למדינה ולאזרחיה לפני הכל".