המו"מ לאחדות: גנץ ונתניהו נפגשים

בפגישה נוכחים גם חברי הכנסת גבי אשכנזי ואבי ניסנקורן, וכן המשנה ליועמ"ש לשעבר אבי ליכט שמייעץ לכחול לבן.

ערוץ 7 , כ' בניסן תש"פ

גנץ ונתניהו
גנץ ונתניהו
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשים הבוקר (שלישי) בבית ראש הממשלה, יחד עם צוותי המו"מ הקואליציוני, במטרה להקים ממשלת אחדות.

בפגישה נוכחים חברי הכנסת גבי אשכנזי ואבי ניסנקורן, וכן אבי ליכט שמייעץ לכחול לבן. יורם טרובוביץ׳ ושלום שלמה שמייצגים את כחול לבן נוכחים גם עת באמצעות אפליקציית ''זום''.

מצד הליכוד נמצאים בפגישה השר יריב לוין, יעקב אטרקצי ועו״ד מיכאל ראבילו.

גנץ ונתניהו נועדו אמש במעון בבלפור, ובסיום הפגישה סיפרו על ''התקדמות משמעותית במגעים''.

בתוך כך, נשיא המדינה ראובן ריבלין האריך את המנדט של גנץ להרכבת הממשלה עד מחר בחצות, לאחר שנתניהו הצטרף לבקשה להאריכו. השניים הגישו את הבקשה עם פקיעת המנדט בחצות וריבלין נענה בחיוב.

גורמים במפלגת ימינה תקפו בחריפות את ראש הממשלה נתניהו וטענו כי במהלך המו''מ הקואליציוני עם כחול לבן ''נתניהו מוותר על כל מה שחשוב לימין, ועל השותפים ה'טבעיים' כפי שהוא מכנה אותנו.

''הוא יישאר עם איציק שמולי ועמיר פרץ, ועדה לשיבוט שופטי שמאל, וריבונות כבר לא תהיה כפי שכולם יודעים. מבחינתו ניתן להשתמש בימין ולזרוק. הזריקה תהא הדדית", אמרו בימינה.

בימינה גם תקפו את החלטת נתניהו לוותר על שליטת הימין במשרדי המשפטים והביטחון: ״לצערנו מתברר שנתניהו מוכר את מערכת המשפט והריבונות לשמאל. אם זה כך נגמר עידן גוש הימין.

''זהו סכין בגב של הציונות הדתית שהלכה עימו ויהיה גם גט כריתות. לא ייאמן שעם 59 מנדטים הוא ויתר על הכל לגנץ עם 17 מנדטים״, תקפו במפלגה.