הכדורגל יחזור בלי אוהדים?

סגן נשיא פיפ"א, ויקטור מונטליאני אומר כי על פי מה שנראה נכון לעכשיו, בכל העולם לא יחזרו אוהדי הספורט למגרשים לפני 2021

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בניסן תש"פ

הכדורגל יחזור בלי אוהדים?-ערוץ 7
פיפ"א
צילום: אייסטוק

בלי משחקי נבחרות ובלי אוהדים. זו התחזית הקודרת של סגן נשיא פיפ"א, ארגון הכדורגל העולמי, ויקטור מונטליאני.

מונטליאני, הנמצא בוועדת המיוחדת שהקים ארגון הכדורגל העולמי כדי לפתור את סוגיית לוחות המשחקים בעקבות משבר הקורונה, התראיין לרשת הטלוויזיה האמריקנית - NBC וחשף מעט מהעתיד לקרות בכל הקשור לענף הכדורגל אך גם עשוי להשליך על יתר ענפי הספורט השונים.

"אני חושב שזה יהיה אתגר גדול לשחק משחקי נבחרות בשנה הקרובה. יהיה קשה לקיים משחקים כאלה לפני 2021 בשל מגבלות התנועה בין המדינות. זה לא רק עניין של בריאות הציבור ברחבי העולם, אבל בלי טיסות שיעבירו נבחרות ממקום למקום, זה לא ריאלי", אמר מונטליאני.

לא רק המעבר בין מדינות היא שמעמידה בספק רב את קיומם של משחקי הנבחרות. בפיפ"א נותנים עדיפות גדולה לסיום העונות בליגות המקומיות והבינלאומיות לפני משחקי נבחרות. "יש עדיפות ברורה לסיים את הליגות השונות בכל מדינה וברור לנו שזה הולך לקחת זמן. מבחינת הלו”ז שבנינו, חודש ספטמבר עדיין מוגדר כחודש של כדורגל בינלאומי עבור הנבחרות, אבל לא יהיה נכון מצידי להגיד שאני באמת רואה סיכוי אמיתי לכך כמו שהדברים נראים בשלב הזה בעולם".

לסיום אמר מונטליאני כי גם כאשר הכדורגל יחזור בכל מדינה ומדינה, המשחקים יתקיימו ללא קהל אוהדים. "עד 2021 לא יהיו אוהדים באצטדיוני הכדורגל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il