מענק של 500 ש"ח לנכי צה"ל

המענק ניתן לנכי צה"ל מקבלי תגמול חודשי המוכרים ומטופלים במשרד הביטחון, בכפוף לתנאים החלים על מקבלי המענק מהביטוח הלאומי.

תגיות: צה"ל נכי צה"ל
ערוץ 7 , כ' בניסן תש"פ

מענק של 500 ש"ח לנכי צה"ל-ערוץ 7
נכי צה"ל. ארכיון
צילום: נעם מוסקוביץ', פלאש 90

אגף השיקום במשרד הביטחון החל היום (ג') בתשלום מענק מיוחד בסך 500 ש"ח לנכי צה"ל, כחלק מהתמודדות המדינה עם נגיף הקורונה.

המענק ניתן לנכי צה"ל מקבלי תגמול חודשי המוכרים ומטופלים במשרד הביטחון, בכפוף לתנאים החלים על מקבלי המענק מהביטוח הלאומי.

התשלום מועבר ישירות לחשבונות הבנק של הנכים במספר פעימות והוא יושלם בימים הקרובים.

ביום ראשון האחרון העביר הביטוח הלאומי יותר מ-1.4 מילארד ש''ח למשפחות עם ילדים. מדובר על המענקים עליהם הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני חג הפסח. כ-1.2 מיליון משפחות שלהן יש כ-2.8 מיליון ילדים קיבלו מענק בסך 500 ש״ח עבור ילדיהן, עד הילד ה-4 שלא עברו את גיל 18.

גם תינוקות שיוולדו במהלך חודש אפריל, משפחותיהם תהיינה זכאיות למענק בגין הנולד. בסוף חודש אפריל יאסוף הביטוח הלאומי את הנתונים העדכניים ויעביר את המענקים למשפחות בהתאם.

מאיר שפיגלר, מנכ״ל הביטוח הלאומי: ״במיוחד בימי חג הפסח, הביטוח הלאומי המהווה את המשענת הסוציאלית של תושבי המדינה והמזדהה עם המצוקות איתן הם מתמודדים בעת הזו, פועל מסביב לשעון בכדי להעביר את המענקים השונים למשפחות, לאזרחים ותיקים, נכי צה״ל, נכים ועוד.

''למרות שהחקיקה עברה במרחק נגיעה מערב החג, המטרה הייתה לזכות את חשבונות הבנק, במענק הילדים, במהלך חול המועד, וכך יהיה״, הבטיח שפיגלר.