ושמחת בקורונה
משאית השמחה של השומרון ובנימין

אלפי משפחות ביישובי השומרון ובנימין רקדו עם משאית השמחה של המועצות, שעברה ביישובים ועליה תזמורת ונגנים.

ערוץ 7 , כ' בניסן תש"פ

בשומרון ובנימין לא נותנים לקורונה לנצח את שמחת החג. אתמול (ב') רקדו אלפי משפחות ביישובי השומרון ובנימין עם משאית השמחה של המועצות, שעברה ביישובים ועליה תזמורת ונגנים.

המשאית עצרה במרכז כל יישוב והרקידה את מאות התושבים מביתם באמצעות מערכת הגברה עוצמתית. את המשאית אירגנה חברת פריסמן הפקות בשיתוף המועצות האזוריות שומרון ובנימין.

יו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן סיפר "אין דבר מרגש יותר מלראות שמחת חג - גם אם היא מהחלונות ומהמרפסות. זו שמחה שפורצת מהלב. עם ישראל הוא עם חזק, ההתיישבות בשומרון היא התיישבות חזקה. אנחנו מעודדים כולנו מהשמירה על ההנחיות שהציבור שומר. בזכות זה עקומת החולים יורדת ברוך השם. כמועצה, אנחנו עמלים יחד עם היישובים לחזק את הערבות ההדדית - במיוחד בתקופה כזו. אני מודה ליוזמים ולמבצעים. יחד עם שמחה גדולה ננצח את הקורונה."

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ מסר "אמרנו שבבנימין שומרים על שמחת חג אז שמחנו לקיים הרקדת מרפסות וחצרות עם להקה סוחפת. מגיע לתושבים ולמשפחות לשמוח ומה שאפשר לעשות במסגרת המגבלות למען השמחה והרמת מצב הרוח אנחנו משתדלים לעשות. כולם בסגר ומגיע להם את כל הפירגון והמאמצים כדי להפיג מעט את ההסתגרות".

על המשאית ניגנו נגנים מהשומרון. אוהד ון-לואן אחד מהנגנים סיפר, "האנשים ביישובים קיבלו בהתרגשות רבה את ההגעה של המשאית. יש עניין גדול לשמוח בחג, למרות הבידוד והקושי של הבידוד המשאית אפשרה לכולם לשמוח יחד כל אחד מביתו. היתה חוויה מדהימה".

פריסמן שיזם את המשאית הוסיף "בשיתוף המועצות האזוריות זכינו להמשיך לשמח את התושבים. לכל מצב יש פתרון, חשוב לא לתת לקורונה לעצור את השמחה ולתת כמה שיותר פתרונות להמשך התרבות והשמחה ביישובים גם במצב המורכב. בע"ה בזכות שמחת נזכה לגאולה קרובה בקרוב״.

ישראל גנץ
צילום: מועצת בנימין